Güncel

GÖKÇEADA “EVDE KAL”MAYI SEVDİ

Pandemik hastalık olan Koronavirüsün yayılmasına engel olmak için tüm ülkemizde uygulanan “Evde Kal” kampanyası adamızda titizlikle uygulanıyor.

Gökçeada VEFA Destek grubunun oluştuğu (22 Mart) tarihten bu güne gerçekleştirdiği hizmetler evde kalması gereken 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza evde kalmalarına olanak sağladı.

Gökçeada VEFA Destek Grubunun hizmetleri ve Gökçeada Belediyesinin “NETFLİX” hediyesi vatandaşlarımızın evde sıkılmadan kalmalarına büyük bir destek sağladı.

Gökçeada Belediyesinin “NETFLİX” kampanyası ile 300’e yakın evde filmler ve diziler ile evde zaman geçirmek biraz daha kolaylaşıyor. Bu kolaylığa VEFA Destek Grubunun hizmetleri eklenince virüsün yayılmasını engelleyecek “Evde Kal” kampanyası yolunda ilerliyor.

Gökçeada VEFA Destek Grubunun 5 günlük hizmetlerine göz attığımızda çalışmanın kurumlar arasında uyum ve koordinasyonu bu süreçte kaygı, panik ve spekülasyon peşinde olanları rahatsız edecek kadar net olarak ortaya çıkıyor.

Yeterli bilgiye sahip olmayanların gerek sosyal medyada gerek günlük sohbetlerde ahkam kestiği bir süreçte hayali hasta sayılarının paylaşıldığı adamızda şu ana kadar Korona virüs ile ilgili bir vakaya rastlanmamış olması kurumlarımızın titiz çalışmaları dolayısıyla mümkün olmaktadır.

Önceki haberlerimizde paylaştığımız ve Gökçeada Devlet Hastanesi tarafında hazırlanan “GÖKÇEADA 2020 YILI PANDEMİ PLANI” gerektiğinde yapılacakları tek tek belirlediğinden bu konuda panik ve telaş yapmanın gereksizliğini ortaya çıkarmaktadır.

Gökçeada Sosyal Dayanışma Vakfının koordinesinde hizmet sunan Gökçeada VEFA Destek Grubunun 5 günlük hizmet grafiğine göz atarsak kurumların uyum ve birlikteliğini fark edebiliriz. Aşağıdaki tabloyu incelediğimizde verilen hizmetlerin yüzdesel dağılımı yanı sıra bazı kişiler tarafından oluşturulmaya çalışılan algının tersine Gökçeada için kurumlarımızın nasıl uyum ve birlikte hizmet verebildiğini görebiliriz.

Gökçeada Sosyal Dayanışma Vakfı ve Gökçeada Belediyesi olarak 2 noktada sürekli (7/24) hizmet için hazır bekleyen ekipler sayesinde “EVDE KAL” kampanyası Gökçeada’da sorunsuz devam ediyor.

ORTADA KAYGI, TELAŞ VE PANİK YARATMAYA YÖNELİK BİR ÇOK SÖYLEME RAĞMEN BİZLER İÇİN HİZMET VEREN TÜM ÇALIŞANLARA SONSUZ TEŞEKKÜR..

Total Page Visits: 850 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir