Güncel

GÖKÇEADA HALK KÜTÜPHANESİ CIVIL CIVIL

Kütüphanecilik haftası kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler ile hafta boyunca Gökçeada İlçe Halk Kütüphanesi cıvıl cıvıl ve hareketli bir hafta geçirdi. Hafta boyunca kütüphanenin yoğunluğu “darısı geride kalan 51 haftaya olur” dedirtti.

Salı günü yaptığımız açılış etkinliği haberi ile başlayan hafta boyunca etkinlikler devam etti. Başta Kütüphane Müdürü Nuray MERİÇ olmak üzere tüm görevliler gerçekleşen etkinliklerden yorgun düşseler de etkinliklere ilgiden dolayı oldukça memnundular. Yapılan ikramlardan da ziyaretçiler memnun kaldı.

Hafta boyunca yaşanan etkinliklerin tamamını anlatmaya yetişemeyeceğimiz gerçeğiyle elimizden geldiğince kısa kısa değinmek olmazsa olmazımız.

Örneğin 81 il ile birlikte aynı gün ve aynı saatte gerçekleştirilen “Eşzamanlı Okuyoruz” etkinliğine olan ilgi yoğunluğundan bahsetmemiz lazım.

“Duyguların Kısa Dili Şiir” söyleşisi başlı başına ayrı bir haber konusu..

TDV Kadın Kolları üyelerinin kütüphaneyi ziyaret ederek (üyeliklerin tazelenmesi ve yeni üyelikler) kitaplar arasında geçirdikleri zamanı anlatmak bir habere sığar mı dersiniz.

Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu ve Gökçeada MTAL Anaokulu öğrencilerinin kütüphane ziyaretleri her öğrenci için ayrı bir haber yapılabilecek güzellikte görüntüler barındırıyordu.

Miniklerimizin ellerinde bulunana dövizlerde yazılanları tek tek okumak bile hafta boyunca yapılanların güzelliğini özetlemeye yeter.

Bütün bunların üzerine Gökçeada İlçe Halk Kütüphane Müdürü Nuray MERİÇ tarafından tüm ziyaretçilere gösterilen ilgi nasıl anlatılır ve haberleştirilir ki.

Biz affınıza sığınarak işin kolayına kaçarak anlatım işini aldığımız görüntülere bıraktık. Siz değerli okuyucularımızı hafta boyunca aldığımız görüntüler ile baş başa bırakarak, miniklerin elinde bulunan bir dövizde yazdığı gibi “BİR KÜTÜPHANENİZ VARSA HER ŞEYİNİZ VAR DEMEKTİR” sözünü hatırlatıyoruz.

Total Page Visits: 415 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: