GÖKÇEADA HALK KÜTÜPHANESİNDE “KÜTÜPHANECİLİK HAFTASI” ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

1964 yılından bu yana Mart ayının son pazartesi başlayan haftanın “Kütüphanecilik Haftası” olarak kutlanma geleneği kapsamında Gökçeada İlçe Halk Kütüphanesi’nin hafta boyunca düzenlemeyi planladığı etkinlikler başladı.

Planlanan etkinlikler kapsamında özellikle pandemi döneminde okuyucularından uzak kalan kitaplar bugün başlayan etkinlikler ile tekrar bir araya gelecek.

Saygı duruşu ve İstiklal marşımız ile başlayan etkinlik, Gökçeada İlçe Halk Kütüphane Müdürü Nuray MERİÇ tarafından yapılan konuşma ile devam etti. Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu öğrencilerinin minik ama güzel gösterisi izleyicilerden alkış alırken, Nuray hanımın çocuklara ve çocukların Nuray Hanıma verdiği kitap hediyeleri görülmesi gereken anlardı. Çocukların kendi hazırladıkları kitaplar kütüphane arşivine kaydedilmek üzere teslim alındı.

Pandemi süresince kitap okumaktan vazgeçmeyen okurlar, kitap aşklarının ödüllerini Gökçeada Belediye Başkan Vekili Ercan İPEK’in elinden aldı. En çok kitap okuyan Alime İMRAT, Yiğit İMRAT, Ziya Mert EROL ve Hitem ALADİO’yu kitaplara olan sevgilerinden dolayı KUTLUYORUZ.

Öğleden önce yapılan bu açılış etkinliği sonrası verilen ara öğleden sonra Burhanettin Kurt Anaokulu öğrencilerinin kütüphane ziyareti ile devam etti. Cıvıl cıvıl sesleri ile kütüphaneyi canlandıran miniklerimiz okuma bilmeseler de kitapları merakla incelediler. Kitaplar haricinde kütüphanede bulunan oyunları da gören çocuklar kütüphaneden ayrılmak istemediler.

Kütüphaneden sonra “Masal Odası”na inen minikler (ve öğretmenleri) oyuncaklar ve balonlar ile oynamaya doyamadılar. Biz kütüphaneden ayrılırken devam eden coşku ne zaman sona erdi, çocuklar okullarına dönebildi mi bilmiyoruz. Miniklerin kütüphaneden ayrılmaları için büyüklerin oldukça uğraştıklarını tahmin edebiliyoruz.

Bu güzel günün unutulmaması için çektiğimiz görüntüleri (Saygı duruşu ve İstiklal Marşı, açılış konuşması, etkinlikler hakkında açıklama ve diğer görüntüler) videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Bu haberi yazarken önceki Kütüphane Müdür vekilimiz Abdullah YEŞİLTAŞ’ın kulağını çınlatmazsak haksızlık etmiş oluruz. Görev yaptığı dönemde başta “Masal odası” olmak üzere başlattığı projeler ilçemizde yeni göreve başlayan Nuray MERİÇ tarafından level atlatılarak bizlerin harika bir kütüphaneye kavuşmasına olanak sağlamıştır. Gökçeada’da bulunduğumuz 8 yıllık süre içinde tanımak kısmetine kavuştuğumuz her 2 isime (Abdullah YEŞİLTAŞ ve Nuray MERİÇ) ve tüm kütüphane görevlilerine ada kütüphanemize ve Gökçeada’ya aşıladıkları ve aşılamaya devam ettikleri kitap sevgisi nedeniyle SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

Total Page Visits: 269 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: