GÖKÇEADA HDP’DE COŞKULU KONGRE

Pandemi nedeniyle ikinci kongresini az katılım ve coşkudan uzak yapan Gökçeada HDP İlçe Örgütünün bugün yaptığı Olağan 3. Kongresi halayların da çekildiği coşkulu bir katılımla gerçekleşti.

HDP PM Üyeleri Ömer Faruk KIRNIÇ ve Engin GÜLESER ile birlikte HDP Çanakkale İl Eş Başkanları Nevzat KUTLUAY ve Makbule VERGİLİ’nin de katıldığı kongrede yeni yönetim genç isimlerden oluştu.

Tek liste olarak gerçekleşen kongrede Sinan ALLAHKULU İlçe Başkanı seçilirken, Yönetim Kurulu Asil Üyeleri Türkan ASLAN, Savaş SARIBULAK, Bedirhan ŞEKER, Enver AYDOĞMUŞ ve Yedek Üyeleri Ayhan ALKIŞ ve Behçet MENTEŞ seçildi.

HDP PM Üyesi Engin GÜLESER’in Divan Başkanlığını yaptığı kongrede seçimlere geçilmeden önce yapılan konuşmalarda, AK Parti Genel Başkanı R.T. Erdoğan’ın “Kongre yapacak mecallerimi kaldı, bellerini kırdık” sözlerine tepki vardı. İstanbul İl Kongresi başta olmak üzere yaptığımız kongreler ve bugün gerçekleştirmekte olduğumuz Gökçeada kongremiz yeteri kadar mecalimizin olduğunu ve mücadelemizin sürdüğünün göstergesidir diyen HDP PM Üyesi Engin GÜLESER sözlerinin devamında Selahattin DEMİRTAŞ’ın “Beni 2 saat serbest bırakın elimde bir megafonla çağrı yapayım, sizde tüm basın gücünüzle çağrı yapın. Yenikapı meydanında birer gün ara ile miting yapalım. Daha az kalabalık toplayan siyasetten çekilsin” sözlerini hatırlatarak “Mecalimizin kalmadığını söyleyenlere işte meydan” dedi.

Konuşmalar tamamlanıp seçime geçildiğinde oylar kullanılırken partililerin kongre mekanının önünde zılgıtlar eşliğinde halay çekmeleri coşkunun göstergesi olarak kayıtlara geçti.

Yapılan kongrenin ve kongrede seçilenlerin başta Gökçeada olmak üzere tüm ülkemize HAYIRLI OLMASI DİLEĞİMİZLE..  

Total Page Visits: 399 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: