Güncel

GÖKÇEADA KAYMAKAMI STK’LAR İLE TOPLANTIDA

Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN göreve geldiğinden bu yana yapmak istediği halde pandemi nedeniyle gerçekleştiremediği Gökçeadalılarla toplantılar serisini sıklaştırdı.

Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN geçtiğimiz günlerde Gökçeadalıların sorunlarını ilk ağızdan dinlemek için gerçekleştirdiği toplantıdan sonra bugün de STK’lar ile bir araya gelerek yaklaşan turizm sezonu için turizm işletme belgesi ile ilgili (geçtiğimiz ay Turizm İl Müdürlüğünden gelen yetkililerin uyarıları doğrultusunda) sorunların çözümü noktasında son durumu ve yapılması gerekenleri konuştu.

Bir aile sohbeti ortamında gerçekleşen toplantıda Gökçeada’nın çözümlenmeden geçiştirildiği için biriken sorunları nedeniyle bugün bazı sorunların çözümünde yaşanan sorunlar tek tek ele alındı.

Birçok konuda olduğu gibi bugün birçok işletmemizin turizm belgesi edinmesinin önündeki engellere göz atınca ilk göze çarpan imar planlarında ki eksiklikler ve yetkili kurumlar arasında ki koordinasyon eksikliği olarak ortaya çıkıyor.

Toplantıya katılanların farklı yönleriyle anlattıkları sorunların (ulaşım sorunu, imar planı yetersizliği, kurumların koordine içinde olmadığı için yarım kalan alt yapı çalışmaları ve profesyonel olmayan bir turizm anlayışı) tamamının çözümü için ilk yapılması gereken, birlikte hareket etmek ve kendi sorunumuza gösterdiğimiz ilgi ve alakayı adamızda yaşanan diğer sorunlara da gösterebilme alışkanlığını edinmek olacaktır.

Gerçekleştirdiği toplantılar ile Gökçeada’nın sorunlarını masaya yatıran Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN’a TEŞEKKÜR ederken Gökçeadalılar olarak sorunlarımızı birlikte çözme alışkanlığını yaşayacağımız günler DİLEĞİYLE..

Total Page Visits: 594 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir