Güncel

GÖKÇEADA KAYMAKAMLIĞI (GÖKÇEADA MÜFTÜLÜĞÜ) ÇOCUKLARA “KADİR GECESİ”NDE BAYRAMI YAŞATTI

Peygamberimizin “En Hayırlı Gece” olarak nitelendirdiği “Kadir Gecesi” Fatih Camisi’nde düzenlenen “Kadir Gecesi Özel Programı” ile karşılanırken katılımcılar (özellikle çocuklar) bayram coşkusunu yaşadılar.

Oruçlar açılıp, Akşam Namazı eda edildikten sonra Fatih Cami bahçesinde toplanmaya başlayan Gökçeadalılar etkinlik için yerlerini alırken çocuklarda kurulan dağıtım stantları (Balon, pamuk şekeri ve macun dağıtım stantları) önünde kuyruk olmaya başladılar.

Etkinlik daha başlamadan cami bahçesi ellerinde balonlar ile mutlu bir şekilde oynayan çocuklar ile dolmuştu.

Çocuklarının mutluluğunu izlemeye doyamayan katılımcı veliler, bir yandan da başlayan “Kuran Tilaveti”ni dinleyerek mübarek gecenin esenliğini gönlünde yaşamaya başladılar.

Okunan Yatsı Ezanı ile namazlarını eda etmek için camiyi dolduran katılımcılar gecenin feyz ve bereketinden faydalanmak için ibadetlerini gerçekleştirerek ellerini dua için kaldırdılar.

Namaz sonrası tekrar yerlerini alan katılımcılar, çocukları için gerçekleştirilen animasyon (karagöz- Hacivat, palyaço vb.) gösterilerinde çocuklarının yaşadıkları bayram coşkusuna tanık olmaya devam ettiler.

Çocuklarımızın doyasıya yaşadıkları “bayram coşkusu” sahnede yerini alan semazen ile büyüklere bulaştı. Tasavvuf musikisi eşliğinde semazenin gösterisini izleyen katılımcılar, 04-06 yaş grubu miniklerimizin sahneye çıkmasıyla mest oldular ve bu güzel geceyi düzenleyenler için dualar eşliğinde TEŞEKKÜR ettiler.

Tüm etkinlik boyunca TDV Gökçeada Şubesi görevlileri Katılımcıların coşkusunun izdihama dönüşmemesi için çaba sarf ettiler. Özellikle çocuklarımızın gösteriler esnasında sahneye yakın olabilmek için yaşadıkları coşkuyu kontrol etmek görüldüğü kadar kolay değildi.

Gökçeada kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN’ın da ailesi ile birlikte katılım sağladığı etkinlikte Gökçeada Müftüsü Celal ATASOY’da etkinlikte olası bir eksikliği tamamlamak için etkinlik boyunca sahnenin yanından ayrılmadı.

Etkinliğin coşkusunu anlatacak o kadar çok görüntüye tanık olduk ki hangisini anlatacağımızı belirlemekte zorlandık.

Bir elinde balonu diğerinde pamuk şekeri ya da macunu ile mutluluğu doruğa ulaşan çocuklarımızı mı anlatsak, Dağıtılan “Gül Şerbeti”nin tadına doyamayan katılımcılardan mı bahsetsek yoksa bu mübarek gecede kendi hayrını yaparak etkinliğe katkı sunmaya çalışan Gökçeadalıları yazsak inanın bilemiyoruz.

Mübarek gecede yaşanan bayram coşkusunu anlatmaya kelimelerimiz yetersiz kalıyor. Siz değerli okuyucularımıza etkinlikte yaşanan coşkuyu haber sonunda oluşturduğumuz galeride ki fotoğraflar ile yansıtmaya çalıştık.

Gece yarısı ayrılmak zorunda kaldığımız etkinlikte (yaşanan bayram coşkusunu sizlere aktarabilmek için bilgisayar başına geçmek için) coşku azalmadan devam ediyordu. Tahmin ediyoruz ki coşku sabah ezanına kadar coşkusu eksilmeden devam etti.

Düzenlenen etkinlik ile bin geceden daha hayırlı olan KADİR GECESİNİ BAYRAM COŞKUSUNA ÇEVİRMEK İÇİN EMEK HARCAYAN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.

Total Page Visits: 405 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: