GÖKÇEADA KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI’NA LEVENT ERKİŞİ’DE ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Kaybedilen 3 yıldan sonra (hiçbir şey yapılmadan geçen 3 yıl) tekrar toplanarak başkanının ve genel kurulunu seçmek için 17.01.2022 tarihini belirleyen Gökçeada Kent Konseyi başkanlığına Bülent AYLİ’den sonra Levent ERKİŞİ’de aday olduğunu açıkladı.

21 Yıldır Gökçeada’da yaşayan Levent ERKİŞİ, aktifliği ve zaman mefhumu tanımayan iş anlayışı ile Gökçeada’nın sevilen simalarından. Aday olduğu haberini aldığımızda kendisine ulaşarak teyit almak ve neden aday olduğunu sormak amacı ile telefon ile ulaştık. Kendisi yakınlarının yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle ada dışında olduğunu ve kendisine birkaç gün zaman tanımamızı istedi.

Adaya döner dönmez (belki de ilk olarak) bizi aradı. Kendisi ile üyesi olduğu (birçok dernekte aktif üye) ADD Gökçeada Şubesinde bir araya geldik. Çok heyecanlıydı, nedenini sorduk. “Adaylığım duyulur duyulmaz asparagas yorumlar yapılmaya başlanmış. Gökçeadalıların benim neden aday olduğumu bilmeleri gerekiyor, heyecanım bu yüzden” diyerek açıkladı

Bizde bunu sormak için oradaydık ve sorarak anlat dedik. “Adaylığımda ki amacım kent konseyinin kuruluş amaçlarına uygun olarak kurumlar arasında bir dostluk köprüsü kurmak, Gökçeadalılık bilinci oluşturmaktır. İyiye, doğruya olan inancımla yerel ve genel yönetimle doğru ve barışçıl ilişkiler içinde çalışarak Gökçeada’mıza artı bir ağaç bile kazandırabilirsek ne mutlu bize deriz. Aynı gemi ve aynı hastaneyi kullanan yani kader birliği yapmış ana karayla bağlantısı hep sıkıntılı olan bir coğrafyada dostluk ve kardeşlik içinde bir yaşama varabilmek için elimden gelen çabayı göstereceğimden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kendim için değil Gökçeada için çalışacağımın sözünü burada vermekten gurur ve mutluluk duyuyorum. Adamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” sözleri ile kısa bir giriş yaptı.

3 yıl önce yapılan genel kurulda yapılan yanlışlar nedeniyle (seçimli genel kurulun aşırı siyasallaştırılması) beklenen hizmetleri veremediğini, bu nedenle aynı hatalara düşmemek gerektiğinin altını çizen Başkan Adayı Levent ERKİŞİ, birilerinin aynı hatalı girişimlere tevessül ettiğinden yakınarak Gökçeada Kent Konseyi delegelerinin buna prim vermeyeceğinden emin olduğunu söyledi.

Kendisini rahatsız eden asparagas yorumlar neler sorumuzu gözümüzün içine bakarak yanıtladı. Bu yanıtı belgelendirmek amacı ile videoya alabilir miyiz sorumuza evet yanıtını alınca açtık kamerayı. Özellikle “Doğduğum yer değil, doyduğum yere inanıyorum ve kimsenin adayı değilim” vurguları asparagas yorumlar hakkında ipucu veriyor. İYİ İZLEMELER..

Şu ana kadar gerek ortaya çıkan adayların gerekse Gökçeada kulislerinin Gökçeada Kent Konseyi Genel Kurulu için siyasi bir söylem içine girmemesi umut verici. 3 yıl önceki seçimde siyasi söylemler ön plana çıktığı için zararını tüm adalılar yaşamak zorunda kalmıştı. PAZARTESİ GÜNÜ YAPILACAK SEÇİMLİ GENEL KURULUN ŞİMDİDEN ADAMIZA HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE TÜM ADAYLARA BAŞARILAR DİLERİZ.

Total Page Visits: 352 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: