GüncelYazarlar

GÖKÇEADA KUZU LİMANI ”YOLCU VE YAT LİMANI” OLACAK

 Anakaradaki özelleştirmelerden sonra sıra Gökçeada’mızdaki Kuzu Limanı’nın özelleştirilmesi gündeme girdi. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından yayınlanan 2024 yılı Bütçe Gerekçesinde Kuzu Limanı’nın 2024 yılında ihaleye çıkacağı belirtildi.

            Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından 2024 yılı Bütçe Gerekçesi Raporu yayınlandı ve 512 sayfalık raporda 474’üncü sayfada özelleştirmeler bölümünde Gökçeada’da bulunan Kuzu Limanına da yer verildi.

            Yayınlanan raporda Kuzu Limanı ile ilgili ”Çanakkale Gökçeada Kuzu Limanı’nın Yolcu ve Yat Limanı olarak” yeniden düzenlenmesine yönelik Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca yürütülen imar planı süreçleri tamamlanmış bulunmaktadır. Mevcutta atıl durumda bulunan liman alanı 550 yat kapasiteli 4 çıpalı yat limanı ve yolcu limanı olarak hizmet verecek şekilde projelendirilmiştir. 2024 yılı içerisinde ihaleye çıkarılması planlanmaktadır deniliyor.

            Yayınlanan rapordan anlıyoruz ki Kuzu Limanı’nın bulunduğu yerde, hem yatların yanaşacağı hem de yolcuların kullanabileceği devasa bir tesisin yapılacağı anlaşılmaktadır.

            Esen kalın…Memleket güzel…”Bu Memleket bizim” 

530920cookie-checkGÖKÇEADA KUZU LİMANI ”YOLCU VE YAT LİMANI” OLACAK
Total Page Visits: 517 - Today Page Visits: 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir