GÖKÇEADA MTAL ÖĞRENCİLERİ SAHADA

Gökçeada MTAL öğrencileri derslerde öğrendikleri teorik bilgileri sahaya çıkarak uygulamada görerek bilgilerini pekiştiriyorlar.

Teorik bilgilerin pratik yaparak pekiştirildiği bir uygulama örneğini bugün sahada görüntüleyerek siz değerli okuyucularımız ile paylaşmak amacı ile bu haberi yapmaya karar verdik.

Gökçeada MTAL Elektrik Bölümü 10 ve 11 nci sınıf öğrencileri ile Çıraklık Eğitim Öğrencilerinden oluşan 22 kişilik bir ekip bugün güneşten elektrik üretimi (yenilenebilir enerji) olayına yakından tanıklık yapmak için sahaya çıktılar.

Gökçeada’da çoğumuzun yakından tanıdığı Uğur ÖKSÜZ (Arda Elektrik) tarafından uygulaması gerçekleştirilen güneş enerji panellerinin montaj işine öğretmenleri ile birlikte gelen 22 öğrenci okulda aldıkları teorik bilgilerin pratiğini yakından izlediler.

Soğuk havada üşümelerine rağmen Uğur ağabeylerini dikkatle izleyen ve anlamadıkları ayrıntıları soru sorarak anlamaya çalışan öğrencilere öğretmenleri Hüseyin GÜLSÜN ve Uğur ÖKSÜZ ağabeyleri bilgilerini ve deneyimlerini aktararak yardımcı oldular.

Okulu bitirip diplomalarını aldıktan sonra iş hayatına atılacak gençlerimizin, iş hayatını öğrenci iken tanımalarını amaçlayan bu tür etkinliklerin faydasını hepimizin çok iyi bildiğini düşünüyoruz. Öğrencilerimizin de bu tür etkinliklere ilgi göstermesi ise ayrı bir kazanç.

Bir tarım arazisinde gerçekleşen etkinlikte öğrencilerin soğuğa aldırmadan ve zaman zaman çamura batmalarına aldırmadan gösterdikleri ilgi gelecek açısından umut verici.

Bu etkinliği gerçekleştirerek umudumuzu artıran Gökçeada MTAL idarecileri başta olmak üzere ARDA ELEKTRİK çalışanlarına, Hüseyin GÜLSÜN öğretmenimize ve etkinliğe katılan öğrencilere TEŞEKKÜR eder BAŞARILAR DİLERİZ.

Total Page Visits: 285 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: