Güncel

GÖKÇEADA MÜFTÜLÜĞÜ MALAZGİRT ZAFERİ ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

26 Ağustos 1071 tarihinde kazanılan Malazgirt Zaferi için bir kutlama programı düzenleyen Gökçeada Müftülüğü şehitlerimiz için mevlit okuttu.

Cuma namazı öncesi okunan Mevlidi Şerif ve Cuma hutbesinde değinilen ağustos ayında alınan zaferler Aziz Müminler! İçinde bulunduğumuz Ağustos ayı, şanlı tarihimizdeki nice zaferlere şahitlik etmiştir. Her yıl bu ayda bizler, tarihimize damga vuran eşsiz zaferleri hatırlarız. 26 Ağustos 1071 tarihinde Anadolu’yu İslâm’a açan ve milletimize yurt kılan Malazgirt Meydan Muharebesi’ni düşünürüz. 30 Ağustos Zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni anarız.” Yad edilerek şehit ve gaziler için dua edildi.

Cuma namazı sonrası şehitlerin ruhu için dağıtılan pilav hayrı ile etkinliğin ilk bölümü tamamlandı.

Kutlama programının ikinci bölümü ikindi namazı ile başlayıp akşam namazı sonrasına kadar devam etti.

İkinci bölüm Gökçeadalı çocukların doyasıya eğlenmelerini sağlayan etkinlikler ile geçti. Dağıtılan balonları alan çocuklar kurulan eğlence (şişme oyun parkları) parklarında doyasıya eğlendiler.

Program sonunda bir açıklama yapan Gökçeada Müftüsü Celal ATASOY, katılımcılara teşekkür ettikten sonra Uğurlu Köyü (cumartesi) ve Yeni Bademli Köyü (Pazar) için programın devam edeceğini duyurdu.

951 yıl önce (26 Ağustos) Malazgirt Zaferi ile ayak bastığımız Anadolu topraklarında 100 yıl önce Atatürk’ün başlattığı Büyük Taarruz (26 Ağustos) ile Cumhuriyete giden yolda bizler için canını esirgemeyen tüm şehitlerimiz için yapılan dualarımızın Allah katında KABUL EDİLMESİ dileğiyle Gökçeada müftülüğüne ve tüm katılımcılara TEŞEKKÜRLER..

Total Page Visits: 498 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir