GÖKÇEADA ORTAOKULU SPORA VERDİĞİ ÖNEMİN ÖDÜLLERİNİ TOPLUYOR.

Gökçeada Ortaokulunun sportif başarıları sizinde bildiğiniz gibi sık sık haber yapıyoruz. İl genelinde alınan başarılara bu hafta bir yenisi daha eklendi.

Önce başarılarından dolayı Masa tenisi oyuncularımızı ve öğretmenlerimizi kutluyoruz. Bu hafta kazanılan ödüllere geçmeden önce başarının ardında yatan nedenlere değinmek istiyoruz.

Başarının nedenlerini araştırırken “gökte ararken yerde bulduk” deyimini hatırlatan bir örnek ile karşılaştık. Gökçeada Ortaokulu düzenlediği “Bisiklet Binme” etkinliğine tanık olunca açtık kameramızı ve sorduk öğretmenlerimize.

Sporun öneminin farkında olan okul idaresi ve öğretmen arkadaşlar çocuklar için mesai kavramını bir kenara bırakarak çaba harcıyorlar. KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Tanık olduğumuz örnek etkinlik başlarken Okul Müdürü Taner YILDIZ ve etkinliğin koordinatörlüğünü yapan Seyhan öğretmenimize mikrofonu uzattık. Onların düşüncelerine çocuklarımızın bisiklet sürüşlerini ilave ettik. Son bölüme de Masa tenisi takımında oynayan öğrencimiz Baran KARŞİN’in arkadaşlarına yaptığı konuşmayı eklediğimiz videoyu İYİ İZLEMELER..

Önceki haftalarda ortaokullar arası masa tenisi büyükler kategorisinde Gökçeada Ortaokulunun aldığı ödülleri haber yapmıştık. Bu kez hafta başında küçükler kategorisinde Gökçeada İmam Hatip Ortaokulu olarak mutlu olduğumuz haberi sizlerle paylaşıyoruz.

İrem SARIOĞLU, Nursima SUCUOĞLU, Asya İDO ve Seda OKÇU’dan oluşan küçük kızlar Masa Tenisi Takımımız il birinciliğini kazanarak 38-30 Mayıs tarihlerinde Çanakkale’yi Kütahya’da temsil etme hakkını kazandı. Ferhat GÜLSÜN, Baran KARŞIN, İslam GÜLSÜN, Hakan UYGUN ve Faik YAZICI’nın oluşturduğu Küçük erkekler Masa tenisi Takımımız da İl üçüncülüğü kupasını ilçemize kazandırdı. HEPSİNİ TEK TEK KUTLUYORUZ.

 Çanakkale’de kazandıkları kupaları okul bahçesinde gerçekleştirilen törende arkadaşları ile paylaşan her 2 takım oyuncularının heyecanlarına ortak olmak da bizim gururumuz. Törende bir konuşma yapan Baran KARŞIN öğrencimizin altını çizdiği gibi “Hata yapmayan değil, vazgeçmeyen kazanır”. Gökçeada Ortaokulu öğrencilerine vazgeçmemeyi öğretiyor. İyi de yapıyor. TÜM YÖNETİCİ VE ÖĞRETMEN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Total Page Visits: 66 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: