Güncel

GÖKÇEADA PAZARINDA YAŞANMASI OLASI KRİZ KURUMLAR ARASI DİYALOGLA ÇÖZÜME KAVUŞTU

COVİD19 önlemleri nedeni ile 3 haftadır sıkı önlemlerin alındığı Gökçeada Pazarında bu sabah her şey olağan seyrediyordu. Ta ki Gökçeada belediyesi tarafından ücretsiz Atalık, yerel köy tohumlarından elde edilen fideler için pazara gelenlerin yoğunluğu görülünceye kadar.

Pazarlarda gıda ve temizlik ürünleri haricinde satış olmadığından dolayı fide satışlarının da olmaması Gökçeadalıların ilgisini dağıtılacak fidelere yoğunlaştırmış olacak ki dağıtım başlayacağı andan saatler önce kuyruk oluşmuştu.

Oluşan kuyruğun dağıtım başladığında istenmeyen sonuçlara yol açma ihtimali kaygıları da beraberinde getirmiş ve çözüm arayışı başlamıştı.

Pazar yerinde denetim için bulunan kurum temsilcileri (Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğü, Gökçeada Emniyet Amirliği ve Gökçeada belediyesi Zabıta Amirliği) aralarında kurdukları diyalog ile sorunu çözerek hem dağıtım için gelen Gökçeadalıların mağduriyetini hem de olası izdiham nedeniyle oluşabilecek sosyal mesafe kuralına uyulmaması ihtimalini ortadan kaldırdılar.

Bulunan çözüm gereği kuyrukta bulunan çok sayıda ki Gökçeadalının isimleri ve iletişim bilgileri zabıta görevlileri tarafından tek tek not alındı. Kendileri ile Gökçeada Belediyesi iletişime geçerek talep ettikleri fideler evlerinde teslim edilecek.

Gökçeada Belediyesi tarafından dağıtılacak bu fideler için “çözüm Merkezi” aranarak ta fide talep edilebilecek. Talepler karşılanırken fide alanlara verilecek olan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN imzalı mektupta fide dağıtımının amacı ve fide alanlardan beklentilere yer veriliyor.

Geçtiğimiz yıllarda bu günlerde yaşanan fide pazarı ile bahçe ve tarlalarında ekim yapacak Gökçeadalılar bu yıl pazarlarda gıda ve temizlik ürünleri haricinde satış olmadığından dolayı fide satışlarının da olmaması nedeni ile fide bulmakta zorlandıklarından olsa gerek dağıtılacak fidelere yoğun talep gösteriyor.

Gökçeada’nın Sesi olarak biz pazar yerinden ayrılırken görevlilerin drone destekli olarak gerçekleştirdikleri denetimler eşliğinde her şey olağan şekline dönmüştü. Gökçeada belediyesi yetkililerinden aldığımız bilgiye göre de listelenen fide talepçisi sayısı 250 sayısını aşarken, Çözüm Merkezine gelen telefonlar ile sayı 350 sayısını aşmıştı.

GÖKÇEADALILAR İÇİN İYİ NİYETLE HİZMET VEREN TÜM KURUM VE KİŞİLERE TEŞEKKÜRLER.

Total Page Visits: 614 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir