Güncel

GÖKÇEADA PAZARINDAN MANZARALAR

Pandemi nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde 2 haftadır ada dışından pazarcıların satış yapamadığı Gökçeada pazarına Gökçeadalılar zorunlu olmadıkça alış veriş yapmıyor.

Pazar yerinde Gökçeada Kaymakamlığı ve Gökçeada Belediyesi tarafından alınan önlemler sıkı sıkı uygulanıyor. Gökçeada Emniyet Amirliği anons ve kimlik kontrolleriyle vatandaşları ikaz ederken Gökçeada Belediyesi de pazar girişinde oluşturduğu stant ile pazara gelen herkese maske ve dezenfekten sunuyor.

Alınan önlemlere uyum gösterme konusunda duyarlılık gösteren Gökçeadalılar yetkililerin uyarılarına da uyum konusunda oldukça dikkatli davranıyorlar.

Gökçeadalıların uyum ve duyarlılıkları (bir kaç küçük istisna dışında) yetkililerinde işlerini kolaylaştırıyor. Şüphe duyularak test için Çanakkale’ye gönderilen 1-2 hasta dışında vakaya rastlanılmayan adamızda tüm yetkililer görevlerini titizlikle yerine getiriyor. Bu yoğun titizlik bazen farklı yorumlara yol açabiliyor. Şüphe üzerine teste gönderilen hastaların temas çevresinde alınan önlemler adamızda hastalığa rastlanıldığı gibi yorumlara neden olabiliyor.

Alınan önlemler çerçevesinde Gökçeada Belediyesi tarafından pazar yerinde açılan stant ile maske ve dezenfekten sunumuna Gökçeadalıların ilgisi de pandemi konusunda duyarlılığın yüksekliğine örnek teşkil ediyor.

Duyarlılık göstermeyen istisnalar için de İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan anons ve kontroller de durumun önemi hakkında dikkat çekiyor.

YETKİLİLERİMİZİN DE DEDİĞİ GİBİ ZORUNLU OLMADIKÇA EVDEN ÇIKMAZSAK BU SÜRECİ SORUNSUZ ATLATABİLİRİZ. HAYDİ GÖKÇEADA “EVDE KAL”

Total Page Visits: 1082 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir