EğitimGüncel

GÖKÇEADA PROTOKOLÜ BU KERMESTE

Zeytinliköy Özel Rum İlkokulu tarafından bu gün gerçekleştirilen Noel Şenliği Kermesi tüm Gökçeadalıların buluşma noktası oldu.

Kermeste bir açılış konuşması yapan Okul Müdiresi Paraskevi BERBER katkı sunanlara tek tek teşekkür etti. Konuşmanın ardından çocuklar koro halinde şarkı sunumu yaptılar.

Okulun tamamına yayılan hediyelik ve yiyecek stantlarından katılımcılar bol bol alışveriş yaparak katkı sundular.

4 saate yakın süren kermes süresince stantlar doldu doldu boşaldı. Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU, Gökçeada Garnizon Komutanı Piyade Albay Oktay YILDIRIM, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN başta olmak üzere Gökçeada Metropoliti Yorgi DRAGUNŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Canip KÜÇÜKOĞLU, Gökçeada Ortaokul Müdürü Taner YILDIZ, Burhanettin Kurt Anaokulu Müdiresi Duygu TOHUMCU, Gökçeada ADD Başkanı Mustafa SATAR, Gökçeada Kızılay Şube Başkanı Murat SULUOĞLU, Gökçeada Cemevi Kültür Derneği Başkanı Hayrettin ALTUNCEVAHİR, Gökçeada Akademispor kulübü Başkanı Barbaros DERELİ, muhtarlar, öğretmenler gözümüze ilk çarpan katılımcılar olarak sayılabilir.

Yeni yıla 1 gün kala gerçekleştirilen kermes adıyla bütünleşerek tam bir şenliğe dönüştü. Belki de 2020’ye kadar bir araya gelemeyecek bir çok Gökçeadalı karşılıklı yeni yıl dileklerini bu kermeste birbirlerine ilettiler.

KERMES SONRASI MEKAN ZİYARETİ

Gökçeada’nın Sesi olarak şenliğe dönüşen kermes sonrası Zeytinliköy’de 12 ay boyunca açık olan “Yeşil Ev”i ziyaret etmeden günü tamamlamanın doğru olmayacağını düşünerek mekan ziyareti gerçekleştirdik. Sıcak bir ortamda mekan işletmecisi Sema USTA hanım ile sıcak bir sohbet yaptık. İYİ İZLEMELER.

ADAMIZDA BİRLİK VE BERABERLİĞİN GÖSTERGESİ OLAN BU GÜZEL ETKİNLİKTE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER…

Total Page Visits: 1151 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir