GÖKÇEADA SAĞLIKTAN TAVİZ VERMİYOR

Gökçeada tüm kurumları ile başlayacak turizm sezonu için önlemler almaya ve sağlığımızı korumak için gerekenleri yapmaya devam ediyor.

Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından haftada 2 kez gıda satış noktalarının denetimi tavizsiz devam ederken turizm sezonu için otel ve pansiyonlara eğitim de devam ediyor.

Gökçeada VEFA Destek Grubu sokağa çıkma yasağı olanlara hizmete aralıksız devam ederken hastane hizmetleri de yeniden düzenlenerek olası riskler en aza indirilmeye çalışılıyor.

Gökçeada Sağlık Müdürü ve Gökçeada Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özlem ÇIRPAN’dan aldığımız bilgiler ışığında hastane hizmetlerinde yapılan değişiklikler şu şekilde.

Poliklinik önünde yığılmayı önlemek ve sosyal mesafenin korunabilmesi için tüm doktorlarımız MHRS (Merkezi Hasta Randevu Sistemi) üzerinden alınan randevu ile hasta muayenesi yapacak. Randevusuz hasta muayenesi yapılmayacak. Yeşil alan hastalıkları için devam eden mobil sağlık sisitemi aynen devam edecek.

Berber ve kuaförler, taksiciler, otel ve pansiyonlar için verilen eğitimler genelge yayınlanır yayınlanmaz lokanta ve restaurantlar içinde gerçekleştirilecek. Amacımız yapılan ve yapılacak bu eğitimler sayesinde yapacağımız işlerde COVİD19 ile daha bilinçli olarak mücadelemizi sürdürebilmektir.

Bu bilgileri aktaran Gökçeada Sağlık Müdürü ve Gökçeada Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özlem ÇIRPAN altını çizerek bir konuyu sizlerle paylaşmamızı talep etti. sağlık Müdürümüz “COVİD19 ile mücadele kapsamında eğitim talebinde bulunan tüm kurum ve kuruluşlara eğitim verebileceklerini ve Gökçeadalıların çekinmeden bu konuda talepte bulunabileceklerinin altını çiziyorum.” diyerek konunun önemine dikkat çekti.

Haberimizin yayına hazırlandığı anlarda Cumhurbaşkanlığından gelen açıklama ile 01 Haziran itibari ile bir çok konuda yasakların kalkacağı ve yeniden düzenleneceği bilgisi geldi. Ulusal düzeyde yapılan bu açıklamanın adamıza yansıması ve adamızda alınacak kararları bu sayfalardan sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

KURALLARA UYALIM, SAĞLIKLI KALALIM…

Total Page Visits: 395 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: