GÖKÇEADA VE MASKE

Taburcu olan tek pozitif vakası olan adamızda şüphe üzerine gönderilen ve negatif çıkanların sonuncusunun da adaya döndüğü Gökçeada COVİD19 ile mücadelede başarılı bir grafiğe sahip ülkemizde ki bir kaç ilçeden biri.

Sosyal medyada paylaşılan bir kaç istisna dışında maske sorunu yaşanmayan Gökçeada’da son uygulama ile maske sorunu kökten çözüldü.

20-65 yaş arası vatandaşlarımız her hangi bir başvuru yapmadan kimliği ile eczanelerden birisine giderek haftalık 5 maskesini teslim alabiliyor. Uygulamadan yararlanarak maskesini almak isteyen Gökçeadalılar eczane önünde sosyal mesafelerini koruyarak sıra ile maskelerini aldılar.

Bu süreçte kendi üretimini kendisi yaparak sorunu çözen Gökçeada (Gökçeada HEM şu ana kadar 16.000 civarı maske üretimini bitirdi ve günde 1500-2000 arası üretim sürüyor) bu uygulama ile de maske diye bir sorun bırakmadı.

Bu uygulamadan yararlanmayı düşünen Gökçeadalılara bir uyarı da biz yapalım ki eczacı arkadaşlar ile sorun yaşamayın. Maskelerin kimlere verileceği sisteme girilmiş. Anlayabildiğimiz kadarı ile 20 yaş altı, 65 yaş üstü, kronik rahatsızlığı bulunanlar, ikameti Gökçeada’da olmayanlar vb. maske alması kurallara uygun olmayanlara maske verilmiyor. bunlar kayıtlardan çıkartılarak sisteme girilmiş. o nedenle TC Numaranız ile giderek maske alamaz iseniz sorumlu eczacı arkadaşlar değil, siz kayıtlardan kaynaklanan bir probleme sahipsiniz.

MASKENİZ OLSA DA GEREKMEDİKÇE EVDEN ÇIKMAYIN, EVDE KALIN SAĞLIKLI KALIN

Total Page Visits: 735 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: