Güncel

GÖKÇEADA YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR

21 Eylül tarihinde kademeli olarak başlayacak yüz yüze eğitim programı için Gökçeada’da bulunan okullar hazırlıklarını tamamladı.

Burhanettin Kurt Anaokulu tüm hazırlıklarını tamamlayarak pazartesi günü grup grup öğrencileri okulda yüz yüze eğitime almaya başlayacak. Eğitim belirlenen program dahilinde yapılacak. İŞTE İLK HAFTANIN PROGRAMI.

Hazırlıkların yetişmesi için tüm öğretmenlerin bugün ellerine fırça alarak temizlikten boyaya kadar işlerin bir ucundan tutmaları kimine göre görev aşkı, kimine göre öğrenci özlemi. Gerçek hangisi bilemiyoruz ama gösterilen gayreti AYAKTA ALKIŞLIYORUZ.

Sadece Burhanettin Kurt Anaokulunda değil tüm okullarda aynı gayret aynı özveri. TÜM ÖĞRETMEN ARKADAŞLARI AYAKTA ALKIŞLIYORUZ.

Gökçeada’nın Sesi olarak bugün tanıklık ettiğimiz diğer bir çalışma da Gökçeada Cumhuriyet İlkokulunda gerçekleşen sınıf dağılımları için kura çekimleri oldu. Burada da şahit olduk ki öğretmen ve idareci arkadaşlar tüm öğrencilere aynı mesafede ve hiç bir ayrım yapmıyorlar.

Bu yıl 84 yeni öğrencinin başlayacağı ( bu rakam son dakika değişiklikleri ile değişebilir) birinci sınıflar için sınıflar belirlendi. 4 ayrı sınıf olarak belirlenen tablo tamamen (sınıf öğretmenleri dahil) otomatik olarak belirlendi.

Pandemi nedeniyle tüm velilerin katılamadığı kura çekimleri canlı olarak yayınlandı. Okul Aile Birliği, belirlenen veliler, öğretmenler ve okul idaresinin hazır bulunduğu kura etkinliği canlı olarak tüm izlemek isteyenlere açık olarak gerçekleştirildi. Gökçeada’nın Sesi olarak tanıklık ettiğimiz etkinlik bizim de kameralarımıza tekrar izlemek isteyenler için yansıdı. İYİ İZLEMELER.

Bu yıl çocuğu birinci sınıfa başlayacak veliler sınıf listelerini haberimizde görebilirler. 4 ayrı sınıf ve kura ile belirlenen öğretmen listelerini sizler için yayınlıyoruz.

gerek anaokulu gerekse birinci sınıf öğrencileri küçük gruplara bölünerek bu hafta 1 gün (her grup için belirlenen günde olmak üzere) okula gidecekler. İkinci hafta bu 2 güne çıkacak. Daha sonrası için ise duruma bakılarak bakanlığın kararına göre devam edecek.

Başlayan eğitim sezonunda hepimize çok görev düşüyor. Çünkü eğitim önemli, sağlığımız ise daha da önemli. İkisinin bir arada yürümesi gerekli. Öğretmenlerimize olduğu kadar bizlere de ciddi görevler düşüyor. Öğretmenlerimizle ve okul idarecilerimizle sürekli iletişim içinde olmalı ve tüm yetkililerin uyarılarını dikkate almak durumundayız. “Hijyen, Maske, Mesafe” kuralımızın yanı sıra uyarıları da hafife almadan devam ettireceğimiz yaşantımıza şimdi çocuklarımızın geleceğini de düşünerek hareket etmeliyiz.

ÖĞRENCİ SESLERİ İLE DAHA DA GÜZELLEŞECEK TÜM OKULLARIMIZDA SAĞLIK DOLU EĞİTİMLER DİLEĞİYLE..

Total Page Visits: 579 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: