GÖKÇEADA’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI BAŞLADI

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Cumhuriyetimizin 99. Yıl kutlamaları çelenk sunumları ile başladı.

Saat 12:30 da başlayan resmi tatil kapsamında 12:45 de Gökçeada Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törene ilgi yoğundu.

İlçe okullarının yerlerini alması ile başlayan programın sunuculuğunu Gökçeada Ortaokulu Öğretmeni Sevgi GÜNTEKİN yaptı.

Gökçeada Kaymakamlığı adına Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Gökçeada Garnizonluğu adına Gökçeada Garnizon Komutanı Topcu Komando Binbaşı Mahir ÇELİK ve Gökçeada Belediyesi adına Başkan vekili Hikmet İnciser ÇELİK sırasıyla sunumlarını gerçekleştirdi.

Çelenk sunumu ardından toplu olarak gerçekleştirilen saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı alanda coşkuyu tavana çıkardı. Bu görüntüleri videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

En büyük bayramın coşkusu sosyal medya paylaşımları ile de kutlandı ve kutlanmaya devam ediyor.

Sosyal medyada paylaştıkları bir klip ile kutlama yapan Gökçeada CHP Kadın Kolu dikkatleri üzerine topladı. Klip, Ayşin ALTAY’ın sözlerini yazdığı ve Ali ALTAY’ın bestelediği 29 Ekim Marşı üzerine Gökçeadalı kadınların adamızdan görüntülerle ve amatör olarak söyledikleri sözler ile oluşturulmuştu.

Gökçeada’nın Sesi olarak CHP Gökçeada kadın Kolu İlçe Başkanı Ayşe SEVİM’e sorduk. Bu klip ile ne amaçladınız? Ayşe Başkan “Marşı ilk dinlediğimizde çok beğendik. Cumhuriyet Haftası dilimizden düşüremediğimiz marşı kendimiz söyleyerek Cumhuriyetimizin emekçi kadınlarına ve Gökçeadalılara armağan etmek istedik. Çok amatör bir çalışma oldu. Klip için bize izin veren Ayşin ve Ali ALTAY’a da çok teşekkür ederiz.” diyerek sorumuzu yanıtladı.

Amatörce ama samimiyet içinde oluşturulan klibi izlemek isteyenler için yayınlıyoruz. İYİ İZLEMELER..

Bu büyük bayramımızın kutlamaları 29 Ekim günü devam edecek. Saat 10:30 da Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN makamında tebrikleri kabul edecek. Ardından da saat 11:00 de Cumhuriyet Meydanında tören gerçekleştirilecek. Akşam saat 19:00 da Gökçeada Belediyesi tarafından organize edilen Fener Alayı ile cumhuriyetimizin 99. yılı kutlamaları coşkusu devam edecek.

YAŞASIN CUMHURİYET..

NOT: Yaşadığımız teknik sorunlardan nedeniyle haberimiz gecikmeli yayınlanıyor. Okuyucularımızdan özür dileriz.

Total Page Visits: 183 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: