GÖKÇEADA’DA 98 YILLIK COŞKUNUN GÖRÜNTÜLERİ

98 yıl önceydi. Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın verdiği emir ile şahlanan Mehmetçikler işgal altında bulunan vatanı kurtarmak için canlarını hiçe sayarak ulusumuza bir zafer hediye etmişlerdi. Bu anlamlı zaferi 98 yıldır birlik ve beraberlik içinde bayram olarak kutluyoruz.

Bu günde COVİD 19 önlemleri kapsamında sınırlı da olsa coşkusundan en ufak bir eksilme olmadan yine kutlamak için Gökçeadalılar erken saatte alanda toplandılar.

Saat 09:30’u gösterdiğinde coşkuyu yaşamak ve yaşatmak için alana gelen Gökçeadalılar ve adamıza tatil için gelen konuklar ile birlikte protokol yerini aldı ve tören başladı.

Sosyal mesafe uyarısı yapılarak başlayan törende Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN ile birlikte Gökçeada Garnizon Komutanı Piyade Albay Oktay YILDIRIM, Gökçeada Belediye Başkan Vekili Ercan İPEK ve Gökçeada Cumhuriyet Savcısı Ahmet DURUSOY protokol olarak yerlerini aldı.

Sırası ile Gökçeada Kaymakamlığı, Gökçeada Garnizon Komutanlığı ve Gökçeada Belediyesi’ne ait çelenklerin sunumu gerçekleştirildi.

Çelenk sunumunun ardından yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı tüm katılımcıların coşkusuyla seslendirildi. Coşkuyu videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Tören protokolünde yer almasa da tören bitiminde Gökçeada CHP İlçe Başkanlığı ve Gökçeada ADD Şube Başkanlığı da çelenk sunumu yaparak bayram coşkusuna renk kattı.

Tören sonrası bir çok vatandaş yaşadığı coşkuyu belgelemek ve ileriki zamanlara taşımak için Atatürk Anıtının önünde fotoğraf çektirdi. Gökçeada CHP İlçe Örgütü tören sonrası ilçe binası önünde bir araya gelerek bayram coşkusunu sohbetlerinde yaşattı.

CANLARINI HİÇE SAYARAK BU VATANI BİZE ARMAĞAN EDENLERE SEVGİMİZ VE SAYGIMIZ HİÇ BİTMEYECEK. NİCE 98 YILLARA ….

Total Page Visits: 301 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: