GÖKÇEADA’DA CUMHURİYETİN 96 NCI YILI KUTLAMALARI

Gökçeada’da 28 Ekim saat 13:00’de yapılan çelenk sunumu ile başlayan Cumhuriyetimizin 96 ncı yılı kutlamaları bu gün de coşku içinde devam etti.

Saat 10:00’da kaymakamlık makamında başlayan ve Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Oktay YILDIRIM tarafından tebrikleri kabul seremonisinin ardından saat 10:45’de yoğun katılımlı geçiş törenleri başladı.

Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU, Garnizon Komutanı Piyade Albay Oktay YILDIRIM, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN ve Gökçeada Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk EROĞLU’nun halkı selamlaması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması coşku içinde gerçekleştirildi.

Okunan şiirler katılımcıları duygulandırırken, Burhanettin Kurt Anaokulu öğrencisi minikler gösteriye renk kattılar. Her yıl olduğu gibi Ebru DERELİ hocanın ekibinin Gökçeada HEM adına sergilediği folklor gösterisi ilgi ile izlendi.

Okullarda gerçekleştirilen farklı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından başlayan geçiş töreninde okullar ve kahraman askerlerimiz büyük alkış aldı.

Meydanda gerçekleştirilen kutlamalar sona erse de bayram devam ediyordu. Donanmaya bağlı TCG ENEZ Gemisi Kuzu Limanında konuklarını ağırlarken, çok amaçlı salonda da Anaokulu ve ilkokul öğrencileri tiyatro izliyorlardı.

Gün boyu devam eden etkinliklerde yorgunluk değil coşkunun arttığı saat 19:00’da başlayan “Fener Alayı”nda kendini gösterdi. Migros önünde toplanan kalabalık ellerinde bayraklarla meydana yürüyerek cumhuriyete sahip çıktıklarını ve daima sahip çıkacaklarını dosta düşmana haykırdı.

ATAM CUMHURİYETİ KURUP BİZLERE HEDİYE VE EMANET ETTİN, EMANETİNE CANIMIZ PAHASINA SAHİP ÇIKACAĞIZ..

Total Page Visits: 1150 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: