ÇevreGüncel

GÖKÇEADA’DA FİDAN DİKİM REKORU YAŞANACAK

“Geleceğe Nefes” projesi ile ülke genelinde dikilecek 11 milyon fidan ile kırılacak bir rekorun yanı sıra Gökçeada farklı bir rekora imza atacak.

82 milyon nüfusa 11 milyon fidan ile (yaklaşık 8 kişiye 1 fidan) ülke genelinde kırılacak rekora Gökçeada 3000 fidan (yaklaşık 2 kişiye 1 fidan) ile destek verecek.

İlk planlamada 200 fidan düşünülen adamızdan projeye destek taleplerinin yoğunluğu göz önüne alınarak yeniden düzenlendi. Gökçeada Orman İşletme Şefi Kerime SEZGİN hanımın talep yoğunluğunu bölge müdürlüğüne iletmesi sonucu, bu gün konu ile ilgili Çanakkale’de bir basın açıklaması yapan Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ Gökçeada’ya 3000 fidan ayrıldığının müjdesini verdi.

Gökçeadalıların yeşile ve doğaya verdiği değerin böyle bir proje ile görünürlük kazanması eminim hepimizi gururlandırdı.

Çanakkale’de düzenlenen basın açıklamasının ardından kısa süreliğine de olsa helikopter ile adamıza gelerek dikim alanlarını inceleyen Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ Gökçeada Orman İşletme Şefliğine gerekli talimatları vererek adamızdan ayrıldı.

Planlama gereği 100 fidan Ülkemizin en batı noktası olan Gökçeada Uğurlu köyünde Uğurlu İlkokulu öğrencileri tarafından dikilecek. Arzu eden köy sakinleri de dikime katılarak destek verecek.

260 fidan da ilk belirlenen dikim alanına (Kuzu Limanı yolu) dikilecek. Bu alanda dikim yerleri hazırlandı.

Geriye kalan 2640 fidan hizmete bu yıl başlayan Gökçeada Lise Kampüsünün bahçesine dikilecek. Dikim yerlerinin bir kısmı hazırlanan bu alanda çalışmalar hızlandırılıyor.

BİZ GÖKÇEADALILARA DÜŞEN GÖREV 11 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ DİKİM ALANLARINA GİDEREK YEŞİLE OLAN GÖREVİMİZİ YAPMAK VE ADAMIZDAN İLETİLEN TALEBİN SUNİ OLMADIĞINI KANITLAMAK. HAYDİ GÖKÇEADA DOĞAYA KARŞI SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRMEK İÇİN HEP BERABER…

Total Page Visits: 842 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: