Güncel

GÖKÇEADA’DA HAYVANCILIKTA YENİ DÖNEM

Gökçeada muhtarları ve kolluk gücü olarak jandarma görevlileri ile bir toplantı yapan Çanakkale İl Tarım Müdürlüğü, Gökçeada Mezbahane’sinin açılması ile başlayan yeni dönem için hayvan yetiştiricilerinin uyması gereken kuralları hatırlattı.

Türkiye’de ilk defa İl Tarım Müdürlüğü tarafından yapılarak işletmeye açılan (Gökçeada Belediyesi tarafından) bir mezbahane olan Gökçeada Mezbahanesi ile birlikte Gökçeada’da hayvancılıkta artık daha farklı olacak.

Bu farklılıklardan adamızdaki hayvan besicilerimizin en üst düzeyde yararlanabilmesi için Çanakkale İl Tarım Müdürlüğü destek toplantılarına başladı. İlk toplantı muhtarlar ve kolluk güçleri ile yapıldı. Bu toplantılar ihtiyaç ve talep doğrultusunda tekrarlanacak.

İlk toplantı için Çanakkale İl Tarım Müdürünün adaya gelmesi beklenirken ciğerlerimizi yakan Gelibolu orman yangını nedeniyle gelemeyen İl Tarım Müdürü yerine 2 şube müdürü gelerek toplantıyı gerçekleştirdi.

Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Latif CANDAN ve Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Halil İbrahim BÜYÜKGAGA birlikte gerçekleştirdikleri bilgilendirme toplantısı ile yeni dönem için bilgilendirmeye muhtarlar ve kolluk güçlerinden başladı.

Yetiştirilen hayvanların ada dışına çıkışı ile ilgili olmazsa olmaz kuralları açıklayan Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Latif CANDAN, muhtarlar aracılığıyla yetiştiricilere verdiği mesajda amacın yasalara uygun ticaret yapan arkadaşların mağduriyetini en aza indirmek için çabaladıklarını belirtti. Videomuzda konuşmanın bir bölümünü izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER.

Toplantı konu ile ilgili soruların yanıtlanması ve 2021 yılı için il tarım müdürlüğünden beklentilerin konuşulması ile devam etti.

Gökçeada Mezbahanesinin açılması ile “İmroz Koyun” ırkının değerinin anlaşılacağı ve artacağı bir gerçek. Bu konuda desteğini hiç bir zaman esirgemeyen tarım müdürlüğü katkılarına yetiştiricilerimizin uyum göstermesi ve diğer kurumlarımızın da katkıları ile hayvancılık konusunda yeni dönem çok farklı olacağa benziyor.

GÖKÇEADA’YA KATKI SUNAN HER TÜRLÜ ÇALIŞMA İÇİNDE BULUNANLARA SONSUZ TEŞEKKÜRLER..

Total Page Visits: 799 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir