Güncel

GÖKÇEADA’DA İLK İMZA

İşkur tarafından pandemi nedeniyle işletmelere yönelik desteklerin açıklandığı (18.06. 2021 tarihli haberimiz “https://gokceadaninsesi.com/gokceada-esnaflarina-istihdam-destekleri-anlatildi/” ) toplantıda Gökçeadalı esnaflar imza için Çanakkale’ye gitmenin getirdiği zorluklardan bahsetmiş ve çözüm istemişti.

Bu talep üzerine İşkur yetkilileri adamızdan ayrılmadan Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN ile görüşerek, imza için Çanakkale’ye gitme gerekliliğini ortadan kaldıracak bir çözüm için destek isteklerini iletmişlerdi.

Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, bu haklı talebe karşı harekete geçerek evraklarını tamamlayan işletmelerin ve istihdam edilecek çalışanların imza için Çanakkale’ye gitmeden imzalarını Gökçeada SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) Müdürü Mazhar KARADAŞ huzurunda imzalanabileceğini belirtmişti.

İşletme yetkilisinin ve istihdam edilecek (istihdam edilecek kişiye 3 ay boyunca verilecek destekten yararlanmak isteyenlerin) kişilerin imzalar için Çanakkale’ye gitmesine gerek kalmadı.

Bu konudaki ilk örneği bugün atılan imza ile yaşadık. İşyerinde çalışmak üzere Melek ERDOĞAN ile anlaşan Mesut AK İşkur ile iletişime geçip gerekli evrakları hazırlayarak imza aşamasına geldi. İmzaların Çanakkale’de atılması gerekirken Gökçeada SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) Müdürü Mazhar KARADAŞ’ın makamında atıldı.

Sağlanan bu kolaylık nedeniyle tarafların mutluluğu fotoğraflarımızda kendini gösterdi. Atılan imzalar taraflar için hayırlı olsun.

İlk imza olması nedeni ile haberimize konu olan kolaylığın adamızda bulunan tüm işletmelere HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

Total Page Visits: 721 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir