Güncel

GÖKÇEADA’DA KANLARI İLE TARİH YAZANLAR ANILIRKEN DESTAN OLAN ZAFERİMİZ KUTLANDI

Bugün tarihimize kanla yazılan bir destanın (Çanakkale Zaferi) 107 nci yıldönümü ve kanlarıyla destan yazan tüm şehitlerimizi anma günü.

Tüm ülkemizde olduğu gibi Gökçeada^da da kanlarıyla destan yazan şehitlerimiz anılırken destan olan zaferimizin 107 nci yılı kutlandı.

Anma ve kutlama etkinliği sabah saatlerinde Atatürk Anıtına protokol tarafından gerçekleştirilen çelenk sunumu ile başladı.

Çelenk sunumlarını Gökçeada Kaymakamlığı adına Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Gökçeada Garnizon Komutanlığı adına Komutan vekili Topçu Bnb. Mehmet Ozan EKİZ ve Gökçeada Belediye Başkanlığı adına Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN gerçekleştirdi.

Çelenk sunumları sonrası saygı duruşu ve coşkuyla okunan İstiklal Marşı ile tören devam etti.

Per. Tğm. Büşra ÖNÇIRAK tarafından yapılan günün anlam ve önemini anlatan konuşması ile etkinliğin Cumhuriyet Meydanında planlanan bölümü tamamlan ve Gökçeadalılar etkinliğin devamı için Gökçeada MYO Çok amaçlı Salonuna geçti.

Gökçeada Ortaokulu tarafından hazırlanan bu bölüm katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

İngilizce Öğretmeni Gökçen ŞEREMET ve Per. Tğm. Büşra ÖNÇIRAK tarafından yapılan konuşmalar sonrası Gökçeada Ortaokulu öğrencileri gerçekleştirilen oratoryo duygularımızı kabartırken etkinliğin finalinde öğrencilerin resim Öğretmenleri Yasin YAKTIYOL ile gerçekleştirdiği kil ile yapılan seramik pano sahneye çıkınca katılımcıların tavan yapan coşkusu alkışlara yansıdı.

Bu anlamlı günde gerçekleştirilen etkinlikte görüntülediğimiz Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve konuşmaları videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Bu etkinliğin gerçekleşmesi için hazırlanırken destan yazılan zaferin gururunu içinde hisseden ve başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizin rahmet ve minnet ile anılması için çaba sarf eden tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi ayrı ayrı kutluyoruz.

Etkinliğin hazırlanmasında görev alan öğretmenlerimiz ( Sunucu Dilek ÇÜRÜK ile sahne hazırlıklarında görev alan Meltem Tekemen EREN, Seyhan ÖZGÜR, Meliha YAVAŞ, Döne ERBEY ve Acar Bahattin ERDAL) ve görev alan öğrencilerimize SONSUZ TEŞEKKÜRLER. Bir teşekkürde Gökçeada Garnizonu ve Gökçeada Belediyesi görevlilerine. TÜM EMEK HARCAYANLARA BİZLERE HİÇ UNUTMAK İSTEMEDİĞİMİZ DUYGULARI TEKRAR YAŞATTIKLARI İÇİN SELAM OLSUN.

Total Page Visits: 1051 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir