Güncel

GÖKÇEADA’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Başöğretmenimiz ATATÜRK’ün deyimiyle “İrfan ordumuzun kurmayları” olan öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü” tüm yurtta olduğu gibi adamızda da gerçekleştirilen etkinlikler ile kutlandı.

Sabah Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Canip KÜÇÜKOĞLU, Cumhuriyet meydanında toplanan öğretmenler ile birlikte ATATÜRK Anıtına çelenk sunumu yaparak etkinliklerin startını verdi.

Çelenk sunumundan sonra GAAL öğrencileri tarafından hazırlanan gösteri için Gökçeada MYO Çok Amaçlı Salonuna geçildi.

Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN başta olmak üzere protokol ve izleyicilerin yerlerini alması üzerine başlayan gösteride öğrencilerin öğretmenlerine duydukları sevgi ve saygı, sunum heyecanı ile bir arada  izleyicilere yansıdı.

Saygı duruşu ve İstklal Marşı ile başlayan gösteride günün anlam ve önemini belirten konuşmayı GAAL Okul Müdürü Tolga SARIAKÇALI yaptı. Gösteri bir öğrenci tarafından ATATÜRK’ün öğretmenlere yaptığı konuşma okunarak gösteri devam etti.

Öğretmenler Günü nedeniyle okullarımızda yapılan resim ve şiir yarışmalarında derece alanların ödüllerini de Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN tarafından verildiği gösteride okunan şiirlerin yanı sıra GAAL öğrencilerinin mini konseri de yer aldı. Gösterinin büyük bölümünü sizler için görüntüledik. İYİ İZLEMELER..

“Benim Adım Öğretme” şarkısının da yer aldığı ve Başöğretmen ATATÜRK’ün sevdiği şarkılardan oluşan konser ile birlikte okunan şiirler izleyicilere coşkulu ve duygulu anlar yaşattı.

Gösteride emeği geçen öğretmen ve öğrenci arkadaşları tebrik ederken, başta Başğretmen ATATÜRK olmak üzere irfan ordumuzun kurmayları olan tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Total Page Visits: 595 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: