Güncel

GÖKÇEADA’DA ÖNLEMLERDEN TAVİZ VE SUİSTİMALE İZİN YOK

Tüm ülkede 11 Mayıs günü berber ve kuaförlerin açılacak olması nedeniyle süren hazırlıklar kapsamında Gökçeada TSM (Toplum Sağlığı Merkezi) berber ve kuaförlere eğitim verdi. Eğitim öncesi köy ve mahalle muhtarları ile bir toplantı yapan Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU bayram sonrası açılması beklenen turizm sezonu için net bir uyarı yaparak pandemi ile mücadele kapsamında gerçekleştirilen uygulamalardan hiç bir taviz verilmeyeceği gibi suistimallere de izin verilmeyeceğini belirtti.

Toplantının hemen başında muhtarlara köy ve mahallelerinde bulunan kayıtsız işletmeler için ruhsat işlemlerine hemen başlamaları gerektiğini belirten Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU sezon başlayınca sıkıntı yaşanabilir diyerek devam etti. ” Bu sezon adaya giriş çıkışı denetim altında tutmak durumundayız. Konu sağlık sorunu olduğu için kontrolümüzden çıkmasına izin veremeyiz. Bu nedenle adamıza rezervasyonsuz misafir almayı düşünmüyoruz. Tüm konaklama yerleri için bir merkezde toplanacak rezervasyon takiplerini yakından takip ederek rezervasyonsuz girişleri Kabatepe’de engellemeyi düşünüyoruz. Adaya girişe engel olamadığımız durumda takip yapma olanağımız zorlaşır. Bu durumda bizleri sıkıntıya sokabilir” diyerek konunun önemine dikkat çekti.

Sezon içinde önlemlerden verilecek bir tavizin ya da göz yumulacak bir suistimalin tüm adanın karantinaya alınmasına sebep olabileceğine değinen Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU “bu süreçte el ele verirsek tüm Gökçeada’nın kazanacağı gerçeğini unutmadan hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız ve alınan tüm önlemlerde birincil amaç SAĞLIK olduğunu unutmayalım” dedi.

BERBER VE KUAFÖRLERE EĞİTİM

11 Mayıs Pazartesi gününden saat 09:00- 21:00 arası çalışabilecek berber ve kuaförlere eğitim verilerek uymaları gerekli kurallar anlatıldı.

Gökçeada TSM tarafından verilen eğitimde önce konu ile ilgili Gökçeada Hıfzıssıhha Kurulunun kararı katılımcılara tebliğ edildi.

Eğitimin devamında hijyen konusu detaylı olarak anlatılarak berber ve kuaför arkadaşların müşterileri ile temaslarında dikkat etmeleri gereken konular anlatıldı.

PAZARTESİ GÜNÜ DÜKKAN AÇACAK BERBER VE KUAFÖR ARKADAŞLAR İLE BİRLİKTE SEZON BOYU MÜŞTERİLERİNE HİZMET VERECEK TÜM TURİZM ÇALIŞANLARINA SAĞLIKLI BOL KAZANÇLAR DİLERİZ.

Total Page Visits: 713 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir