Güncel

GÖKÇEADA’DA ÖZLENEN TABLO

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN Gökçeada’da bulunan STK temsilcilerini ve muhtarları bir araya getirerek Gökçeada’nın sorunları ve öncelikli çözülmesi gerekenleri konuştu.

Seçim öncesi başlayan ve seçim sonrası bir türlü yerine oturtulamayan birliktelik bu gün Gökçeada Belediyesinde yapılan toplantı ile yeniden yeşereceği umudunu tazeledi.

Uzun zamandır Gökçeada sorunlarının ilgisi olmayan yerlerde polemik konusu yapıldığı, birlikte hareket edilmediği için çözümsüzlükten nemalananların ekmeğine yağ sürdüğü bir ortamı hep birlikte yaşarken bu gün düzenlenen toplantı ve toplantıya katılım gösterdi ki GÖKÇEADA’NIN SORUNLARINI GÖKÇEADALILAR BİRLİKTE HAREKET EDEREK ÇÖZEBİLİR.

Herkes tahmin etmiştir ki bu gün yapılan toplantıda hiç bir sorun çözülmedi ama sorunlar ve çözümleri için birlikte hareket etme kararı alınması katılımcıların kimlikleri ile birlikte ele alınınca umutlanmamak elde değil.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’in toplantı nedenini açıklayan konuşması ile başlayan toplantıda adanın öncelikli sorunları ve çözüm için yapılması gerekenler uzun uzun tartışıldı.

Yol sorunundan- Organik Gökçeada’ya, Eko- Agro Turizmden- spor kulüplerinin sorunlarına, gümrük kapısının açılmasından- ulaşım sorununa bir çok soruna değinildi bu gün.

Öncelikli sorunlar belirlendi ve hızlı çözüm için Gökçeadalıların birlikte hareket etmesinin önemi vurgulandı. Bu birlikteliğin görünür kılınması adına ilk eylemin STK temsilcileri ve muhtarlar ile birlikte Gökçeada Belediye Başkanının Ankara ziyareti yapmasına karar verildi. Kalabalık bir ekiple yapılacak ziyaretin sorunların çözümünde Gökçeadalıların birlikte çözüm arayışına yapacağı vurgunun önemine değinilerek en kısa sürede gerçekleştirilmesi için düğmeye basıldı.

Bu gün yapılan toplantının verimine inanan katılımcılar benzer toplantıların gündem belirlenerek belirli aralıklarda tekrarlanması gerekliliğine vurgu yapılarak bu yönde karar alınmasını talep ettiler. Ünal Başkan bu talepleri yerinde bularak bu konuda gerekenin yapılacağını belirtti.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GÖKÇEADALILAR SORUNLARINA ÇÖZÜM ARAMAK İÇİN BİRLİKTE ANKARA YOLLARINDA OLACAKLAR.

Total Page Visits: 830 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir