Güncel

GÖKÇEADA’DA SAĞLIK VE ULAŞIM SORUNU

Gökçeada’da yaşayan ya da Gökçeada’yı bilen kime sorsanız en önemli sorunların başımda ulaşım ve sağlık sorununun geldiğini size söyler.

Ne zaman rüzgar biraz sertleşse sağlık tesislerindeki yetersizlik ve ulaşım için devreye giren sahil güvenlik botu ve helikopter desteklerini konuşmak zorunda kalırız.

Sağlık sorunu yaşayanlara (gemi çalışmadığında) gereken müdaheelenin yapılabilmesi için bir koşturma başlar adamızda. İlk telaş hastanede başlar. Sonra hastanın Çanakkale’ye nasıl ulaştırılacağı telaşı. Zamana karşı yarış vardır telefon görüşmelerinde. Hastanın hangi araçla nakledileceği belirlenir ama telaş bitmez. Sahil Güvenlik Botu ya da helikopterin hareket noktalarına taşınmıştır telaş.

Bu hafta içinde de 3 kez aynı telaş yaşandı Gökçeada’da. Çarşamba ve Perşembe günleri yapılan nakillerde tüm birimlerde olduğu gibi havaalanında da telaş hakimdi. Kötü hava koşullarına rağmen pist hazırlanıp nakli gerçekleştirecek helikopterlere açılmalıydı. 3 hasta içinde gerekenler yapıldı ve hastaların nakli gerçekleşti. TEMENNİMİZ TÜM HASTALARIN ŞİFA BULMASI.

Havaalanı cephesinde yaşananları DHMİ sitesinde haberleştirerek kamuoyunu bilgilendirdi. https://www.dhmi.gov.tr/Sayfalar/Havalimani/Gokceada/HaberDetay.aspx?q=521 Linki tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz.

Gökçeada’da yaşayan bizleri anlayabilmek için (Bu 2 gün bazında ele alırsak) havaalanı çalışanlarının yanı sıra sağlık çalışanlarını, helikopter pilotunu, hastaları ve yakınlarını ayrı ayrı dinlemek gerekiyor sanırım. Konu ile ilgili her çalışanın kendine özgü çözümleri olduğu bir gerçek. PEKALA BU SORUNUN GERÇEK ÇÖZÜMÜ NEDİR, ÇÖZÜMÜ KİM BULMALI VE HAYATA GEÇİRMELİ..

Biliyoruz ki bu soruya hepinizin farklı yanıtları ve önerileri bulunuyor. Gökçeada’nın Sesi olarak öneride bulunmak yerine sorunun çözümünde yer alacak tüm kurumların zaman geçirmeden bir araya gelerek (küçük hesapları bir kenara bırakarak) çözüm için adım atmaları dileğimizi yetkililere iletiyoruz.

EN BAŞTA YER ALAN SAĞLIK VE ULAŞIM SORUNLARIMIZ İLE BİRLİKTE ADAMIZIN TÜM SORUNLARI İÇİN DE ŞİMDİ BİR ARAYA GELEMEYECEKSEK NE ZAMAN BİR ARAYA GELECEĞİZ..

Total Page Visits: 285 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: