Güncel

GÖKÇEADA’DA TATİL SEZONUNUN KURALLARI BELİRLENİYOR

COVİD19 önlemleri kapsamında bir çok belirsizliğin yaşandığı süreçte vakaların düşüşe geçmesi sonucu Gökçeada’da turizm sezonu için kurallar belirleniyor.

Bu gün Gökçeada Hıfzıssıhha kurulu tarafından alınan bir karar ile dışarıda maskesiz dolaşmanın yasaklandığı Gökçeada’da başlayacak turizm sezonuna yönelik alınacak önlemler için aralıksız mesai devam ediyor.

Gökçeada kaymakamlığı bakanlık tarafından yayınlanan genelgeyi Gökçeada’ya uyarlanarak kuralların belirlenmesi amacı ile sektör temsilcisi dernek yöneticileri, Esnaf Odası başkanlığı ve köy – mahalle muhtarları ile sürekli iletişim halinde

Bir yanda sağlık, diğer yanda ekonomi ve alınacak kararlar ile belirlenecek kurallar; Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU başta olmak üzere yetkilileri zorluyor. Alınacak kararlar ile oluşacak kuralların kimseye mağduriyet vermemesi için yetkililer kılı kırk yarıyor.

Son detayların belirlenmesi için devam eden görüşmeler sonucunda kararların 20-21 mayıs tarihlerinde netleşmesi bekleniyor.

Gökçeada’nın Sesi olarak edindiğimiz bilgilere göre görüşmelerde ortaklaşa benimsenen uygulamalar şu şekilde olacak.

GÖKÇEADA’YA REZERVASYONSUZ GİRİŞ OLMAYACAK

Gökçeada’da tatil yapmak isteyenler rezervasyon yaptırmadan adaya giremeyecek. Gökçeada Kaymakamlığı, Gökçeada Esnaf Odası, Turizm Derneği ve İşadamları ve Turizmciler Derneği tarafından benimsenerek başlatılacak uygulama ile kurulacak sisteme tüm işletmeler kayıt yaptıracak (evini turizm amaçlı kiraya vermek isteyen ev sahipleri de sisteme dahil olabilecek) ve konuklarının rezervasyonlarını kendisine verilecek e-posta adresine aktaracak. Bir merkezde toplanan rezervasyonlar Gökçeada Kaymakamlığı tarafından Kabatepe’de kurulacak ofis görevlisine ulaştırılacak.

Kabatepe’de kurulacak ofiste toplanan rezervasyon bilgileri adaya giriş yapmak isteyen kişilerin bilgileri ile uyuşmaması durumunda giriş engellenecek.

Ayrıca adada bulunan yazlığına gelmek isteyenlerde de ikinci ikamet adresinin ada olması şartı aranacak. Örneğin İstanbul’da ikamet eden bir ailenin farklı yerlerde yazlıkları var ve ikinci ikametleri Gökçeada değilse adaya giriş yapamayacaklar. ADADA EVİ OLAN YAZLIKÇILARIMIZIN BU YAZ TATİLLERİNİ GÖKÇEADA’DA YAPMAK İSTİYORLAR İSE BU KURALA DİKKAT ETMELERİ VE ÖNLEMLERİNİ ALMAK DURUMUNDA OLDUKLARINI BELİRTMEKTE YARAR VAR.

Tatil sezonu için kurallar netleştikçe Gökçeada’nın Sesi olarak sizlere duyurmaya devam edeceğiz. Kazancını turizmden kazanan tüm işletmelerimizin bağlı bulundukları meslek grubu ya da muhtarlar ile temaslarını eksiksiz sağlayarak hazırlıklarını tamamlayıp sezonu bol gelir ve sağlıklı bir şekilde geçirmelerini dileriz.

GÖKÇEADA’YA SAĞLIKLI VE BOL KAZANÇLI BİR TURİZM DİLEĞİYLE..

162390cookie-checkGÖKÇEADA’DA TATİL SEZONUNUN KURALLARI BELİRLENİYOR
Total Page Visits: 1023 - Today Page Visits: 3

4 thoughts on “GÖKÇEADA’DA TATİL SEZONUNUN KURALLARI BELİRLENİYOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir