Güncel

GÖKÇEADA’DAN 8 MART MANZARALARI

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle “Gökçeada’nın Sesi” olarak bu gün de çalışmak durumunda olan kadınlarımızdan başlayarak günü anmak için meydanlara çıkanları elimizden geldiğince görüntüleyip “Emekçi Kadınlara” saygımızı göstermek için sokaklara çıktık.

Gökçeada’nın pazar yerinden başladığımız turumuzda pazarcı kadınlarımızı görüntüledik ve düşüncelerini paylaşmalarını istedik.

Düşüncelerini paylaşan kadınlarımızı hazırladığımız videoda sizlere sunduk. VİDEOMUZ DA KURUMSAL OLARAK 8 MART ANMA ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİREN TAŞPAKON VE GÖKÇEADA CHP KADIN KOLLARININ GÜN İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARINI İZLEYEBİLİRSİNİZ. İYİ İZLEMELER

Pazar yerinden ayrılıp meydana geldiğimizde bir stant ile karşılaştık. Stantta öğrenciler TAŞPAKON (Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu) adına kadınlara kahve ikram eşliğinde karanfil sunarak günü anlamlandırıyordu. İlgimizi çekti öğrencilerin heyecanı. Düşüncelerini aldıktan sonra bol bol fotoğrafladık karanfil dağıtanların ve alanların ortak heyecanını.

Gün devam ediyordu. Saat 13:00 olduğunda Cumhuriyet Meydanı hareketlenmeye başladı. Gökçeada CHP Kadın Kolları açıklama için alana gelmişti. Alanda sadece kadınlar değil destek amacı ile gelen erkekler de bulunuyordu.

Açıklama için alana gelen CHP’li kadınlar TAŞPAKON standını ziyaret ederek açıklama öncesi ikram edilen kahvelerini içti.

Kahveler içildikten sonra Gökçeada CHP Kadın Kolları Başkanı Bahar AKSOY mikrofonu eline aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik yapılan açıklamanın ardından Atatürk Anıtına karanfil sunumu ile devam etti.

Gökçeada CHP Kadın Kolları etkinlik sonrası pazar yerinde günlerini çalışarak geçiren kadınları unutmadı. Hepsini tek tek gezerek yettiği yere kadar karanfil dağıtımı ve karanfil bitince de ellerini sıkarak günlerinin heyecanını paylaştılar.

Bu gün hepinizin fark ettiği gibi sosyal medyada da 8 Mart ile ilgili çok paylaşım vardı. Biz sokaklarda ki 8 Mart için görevimizi yaparak gördüklerimizi sizlerle paylaştık.

Haberimizi yaptığı devrimlerle kadınlarımıza haklarını dünyanın en gelişmiş ülkelerinden çok daha önce veren Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK’ün bir sözü ile tamamlayalım.

KADINLARIMIZ YERLERDE SÜRÜNMEYİ DEĞİL, OMUZLAR ÜZERİNDE YÜKSELMEYİ HAK EDİYOR.

Total Page Visits: 1146 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir