Güncel

GÖKÇEADA’DAN MURAT AĞIREL GEÇTİ

Usulsüzlük ve yolsuzluk dosyalarının üzerini açarak kamuoyu ile paylaşması ile yakından tanıdığımız Gazeteci- Yazar Murat AĞIREL Gökçeada’da okurları ile buluştu.

Gökçeada Belediyesinin düzenlediği etkinlikte okurları ile söyleşi yapan ve kitaplarını imzalayan Murat AĞIREL’i biraz daha yakından tanıyalım.

1978 yılında Adana Ceyhan’da doğan AĞIREL, 2017 yılında Medya Siyaset adlı internet haber sitesinde yazı yazmaya başladı. Yazılarına bir süre de Oda TV’de devam eden Murat AĞIREL yazılarına Yeniçağ gazetesinde devam ediyor.

Murat AĞIREL yaptığı araştırmalar ve yazdığı yazılar ile çeşitli ödüller aldı.

2019 yılında Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından “Medya” dalında Şeffaflık Ödülü,

2019  yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından ‘‘Yılın Gazetecisi’’ Ödülü,

2020  yılında Basın Konseyi tarafından 2020 Basın Özgürlüğü Ödülü,

2020 yılında TMMOB Mimarlar Odası tarafından ‘’Emre Madran Dayanışma” Ödülü,

2021 yılında Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından “Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik” Ödülü

Aldığı bu ödüllerin yanı sıra araştırmalarını kitap olarak yayınlayan AĞIREL, sürdürdüğü araştırmalarını yeni kitaplar ile okurları ile buluşturma çalışmalarına da devam ediyor.

Eski ABB Başkanı Melih GÖKÇEK’i ve yolsuzlukları ile yaptığı araştırmaları okurları ile paylaştığı “Parsel Parsel” ve MTTB’den “Pelikan”a uzanan yolu ve yolcularını deşifre ettiği “Sarmal” kitapları ile çok konuşulan Murat AĞIREL Gökçeada’da da bu 2 kitabını okurları için imzaladı.

Kitaplarını imzalamaya başlamadan okurlarına yaşadığı zorluklara (soruşturmalar, gözaltılar, tutuklanmalar ve tehditlere) rağmen doğru bildiği yoldan neden vazgeçmediğini anlatarak ülkemizin bu karanlıktan çıkması için herkesin elinden geleni yapması ve umutsuzluğa kapılmaması gerekliliğini anlattı.

Alkışlarla sık sık kesilen konuşmasını bitirdikten sonra kitaplarını imzalamaya başlayan Murat AĞIREL’in oturduğu masanın önünde izdiham yaşandı.

Kitap imzalamaktan terini silmeye ve çayını yudumlamaya fırsat bulamayan Murat AĞIREL’e destek yine ailesinden geldi. Yaşadığı tüm sıkıntılı anlarında kendisine destek olmaktan vazgeçmeyen eşi Dilek AĞIREL ve çocukları Sadık ile Ada Murat AĞIREL’in yükünü hafifletti.

Uzun kuyrukta beklemek yerine aileden bir kişinin imzasını yeterli gören bazı okurlar kitaplarını imza için Dilek AĞIREL ve çocukların önüne uzatınca kitaplar reddedilmeden imzalandı.

Yoğun programından dolayı adamızdan hemen ayrılacak olan konuklarımıza ve gerçekleştirdiği güzel etkinlik için Gökçeada Belediyesine TEŞEKKÜR ediyoruz.

Yaptığı araştırmalar ile yapılan yolsuzlukları bizlere ulaştıran ve her şeye rağmen umutsuz olmamak gerekir diyen Murat AĞIREL’e “Siz ve sizin gibi yılmadan bizleri aydınlatan gazeteci ve yazarlarımız sayesinde bu ülkede güzel günler yaşanacak” diyerek bizlere yol göstermeye çalışan tüm aydınlarımıza SELAM OLSUN diyoruz.

Total Page Visits: 812 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir