Güncel

GÖKÇEADALI CANLAR 28 YIL ÖNCE MADIMAK’TA YAKILAN CANLARI ANDI

28 yıl önceydi. Kendisi gibi düşünmeyenlere yaşam hakkı tanımayan katiller Sivas ilimizin bir otelini (Madımak) ateşe vererek sanata ve sanatçıya düşmanlığını bir kez daha gösterdi.

Bu katliamda parmağı olanların (zaman aşımı bahane edilerek yargılanmadılar bile) bugün hala aramızda dolaştığı katliam her yıl duyarlı insanlar tarafından yad edilerek katliam kınanıyor.

Gökçeada cemevi Kültür Derneği de düzenlediği etkinlik ile katliamda yaşamını yitirenleri 28 yıl sonra andı.

Yeni inşa edilen Cemevi binasında bir araya gelen “Can”lar, katliamda yaşamını yitirenlerin fotoğrafları ile düzenlenmiş salonda yaşamını yitirenleri anarak katliamı lanetledi.

Anma etkinliğinde Gökçeada Cemevi Kültür Derneği Başkanı Hayrettin ALTUNCEVAHİR kısa bir konuşma yaptı. Hayrettin Başkanın konuşmasını, katliamda fotoğraflarını yitirenlerin fotoğrafları eşliğinde videomuza izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Ülkemizde yaşayanları ayrıştırarak farklı düşünen ve farklı yaşam tarzı içinde olanları katledilmesini olağan sayan anlayışlara karşı bizler birlik içinde tavır almaz isek bu tür anmaları daha çok yaşayacağımız gerçeğini unutmadan, 28 yıl önce yakılan “Can”ları bir kez daha anıyoruz. “unutMADIMAKlımda” diyerek BU TÜR KATLİAMLARI YAPAN VE DESTEKLEYEN HERKESİ LANETLİYORUZ..

Total Page Visits: 739 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir