GüncelYazarlar

GÖKÇEADALI DİYOR Kİ!

Öncelikle, yıl boyunca gece gündüz kar kış, yağmur çamur demeden Gökçeada ya hizmet eden Karayolları işletme şefliği personeline teşekkür ederim.

Personelimizden hiçbir şikayetimiz yok, Kimse yanlış anlamasın. Yapımı devam eden kara yollarının, fiziki yapısı hakkında bilgi edinmek istiyoruz.

Kuzu limanı- merkez arasında yapılan yolun genişliği, yol üzerinde dizayn edilecek şeritlerin genişliği kaç metre, yürüyüş ve bisiklet parkurları var mıdır? Var ise fiziki ölçüleri nedir.

Yol yapımında kullanılmak üzere, Kuzu limanının kuzeyinde bulunan ve kaya kütlesinden oluşan burun şeklinde denize uzanan burun kısmının Kazılarak yok edilmesinin, Kuzu limanının Hakim rüzgar olan poyraza maruz kalması riski oluşup oluşmadığının konu uzmanları tarafından gerekli araştırma ve tetkikleri yapılmış mıdır acaba? Çünkü Kuzu limanı koyumuz balıkçı ve özel teknelerimiz için bir koruma limanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Burun tepeciğinin yok edilmesi, Rüzgarlı havalarda gemilerin yanaşmasını zorlaştıracak bir risk oluşturur mu acaba

Total Page Visits: 833 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir