Güncel

GÖKÇEADALI EMEKÇİLERİN BAYRAM COŞKUSU

Gökçeadalı emekçiler, “Birleşe birleşe kazanıyoruz” mottosu ile hazırlıklarını tamamlayan Gökçeada emek örgütlerinin oluşturduğu Tertip Komitesinin (oluşumu 3 gün önce haberleştirmiştik) çağrısı ile bayramlarını kutlamak için Earth Market önünde toplandılar.

Saat 13:00 itibariyle yürüyüşe geçen emekçiler slagonlar ve şarkılar eşliğinde Cumhuriyet Meydanına yürüdüler.

Emek örgütü KESK pankartı arkasında yürüyen coşkulu kalabalık renkli görüntüler vererek alana ulaşan emekçiler alana coşkulu bir giriş yaptı.

Gökçeadalı emekçilerin yürüyüşlerini, alana girişlerini ve alanda çekilen coşkulu halayı videomuzdan izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Cumhuriyet Meydanında ki coşkuya çocuk, genç, yaşlı farketmeksizin bayramı kutlamak isteyen Gökçeadalılar katılım sağladı. Katılımcılar tertip Komitesinin etkinliğin bittiğini ilan etmesine rağmen coşkuyla bayramlarını kutlamaya devam etti.

Sadece ekonomik olarak değil, her türlü hakları kısıtlanan, ellerinden alınan emekçiler birleşerek verecekleri mücadele ile haklarına kavuşacaklarının bilincinde olduklarını coşkulu slagonları ile Gökçeada’dan da haykırdılar.

BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ sloganu ile HAK VERİLMEZ ALINIR sözünün bilincinde olduklarını haykıran TÜM EMEKÇİLERİN BAYRAMI KUTLU OLSUN..

Total Page Visits: 562 - Today Page Visits: 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: