GÖKÇEADALI KADINLARIN İŞBİRLİĞİ GÜÇ BİRLİĞİNE DÖNÜŞÜYOR

CHP Gökçeada Kadın Kolu esnaf kadınları ziyaret ederek başladığı günü ittifak ortakları Gökçeada İYİ Parti ziyareti ile tamamladı.

CHP Gökçeada Kadın Kolu Başkanı Ayşe SEVİM ile harekete geçen CHP’li kadınlar, kadın esnafların sorunlarını yerinde tespit ederek çözüm için işbirliği ve güçbirliği oluşturmak amacı ile günlerini kadın esnaflara ayırdı.

Kadın esnafları yerlerinde ziyaret ederek esnaf olmanın sorunları yanı sıra kadın olarak esnaflık yapmanın sorunlarını da bizzat muhataplarından dinleyen CHP Gökçeada Kadın Kolu Başkanı Ayşe SEVİM “ekonomik sıkıntılarla boğuştuğumuz bu günlerde kadınlarımızın yükü daha da ağır. Özellikle kadın esnaflarımızın durumunu kendilerinden dinlemek amacı ile ziyaret ediyoruz. Çözümü de birlikte oluşturacağız” diyerek ziyaretlerinin amacını açıkladı.

Siftah etmeden günü tamamladıklarını söyleyen kadın esnafların yapılan ziyaretten ve çözüm arayışından memnun olduklarını Gökçeada’nın Sesi olarak yakından gözlemledik.

Dile getirilen sorunları elindeki ajandaya tek tek not eden CHP Gökçeada Kadın Kolu Başkanı Ayşe SEVİM, ADS (Aile Destek Sigortası) başta olmak üzere iktidar olduklarında uygulanacak politikalardan da bahsederek kadın esnafların umutsuzluğa kapılmamaları konusunda uyardı.

Bu ve benzer ziyaretlerin (esnaflar, köylüler, ev hanımları vb.) aralıksız devam edeceğini belirten Ayşe Hanım kadın esnafların kendilerine gösterdikleri ilginin gereğini yerine getirmek için daha çok çalışacaklarını ifade etti.

CHP Gökçeada Kadın Kolu günü tamamlamadan önce de birkaç gün önce kongrelerini yapan ittifak ortakları İYİ Parti Gökçeada İlçe Teşkilatını ziyaret ederek Kadın Politikalarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe AYMAK’ı ziyaret etti.

İYİ Parti Gökçeada Kadın Politikalarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe AYMAK ile birlikte ilçe teşkilatında görev alan Kadın YK üyeleri ve kadın partililerle karşılanan CHP Gökçeada Kadın Kolu, öncelikli olarak yapılan kongre nedeniyle tebrik ve hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Birçok konuda karşılıklı düşünce paylaşımında bulunan kadın yöneticilerin ortak konusu kadınlarımızın sorunları oldu. Sorunların çözümü için birlikte hareket etme kararı alan ve işbirliğini güç birliğine dönüştürmek için yapılması gerekenleri istişare eden kadın yöneticiler yaptıkları ortak açıklamada “Genel sorunlarımızın üzerine adada yaşamanın sorunları da eklenince birlik olma zorunluluğu öne çıkıyor. Kısacası sorunlarımız ortak olduğundan çözümlerini de ortaklaşa bulmak zorunluluğu öne çıkıyor. Bizlerde bu ortak olduğumuz sorunlarımıza ortak çözümler üretmek ve birlik beraberlik içinde sorunlarımızı çözmek için hareket etmek durumundayız” sözleri ile mesajlarını Gökçeadalı kadınlara ilettiler.

HER KONUDA OLDUĞU GİBİ SİYASİ KONULARDA DA KADINLARIMIZIN ÖN ALMASI GELECEĞE UMUTLA BAKMAMIZA YOL AÇIYOR. TÜM KADINLARIMIZA ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR.

Total Page Visits: 216 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: