GÖKÇEADALI MİNİKLER DAHA İYİ ÖĞRENMEK İÇİN SINIFLARININ DIŞINA ÇIKTI

Geleceğimizi oluşturan miniklerimiz (Anaokulu Öğrencileri) öğretmenleri ile hayatı öğrenmek için her yolu deniyor.

Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu öğrencileri ve Gökçeada MTAL Ana Sınıfı öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte yaptıkları etkinlik(ler) ile pandemi sürecinde uzak kaldıkları “Sınıf dışında öğrenme” ya da “Hayatı yaşayarak öğrenme” olarak nitelendirilen modelleri uyguladılar.

Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu öğrencileri yolda şarkılar söyleyerek Gökçeada Kent Müzesi’ne doğru yol alırken, Gökçeada MTAL Ana Sınıfı öğrencileri de kendi kurabiyelerini yapmak için piknik alanına ulaşmışlardı.

Miniklerimizin etkinlik hızlarına Gökçeada’nın Sesi olarak (sakatlanan ayağımız ve yaşımız gereği) yetişmemiz olanaksız olunca öğretmenlerinden yardım istedik bu güzel etkinliklerin görüntülerini siz değerli okuyucularımıza aktarabilmek için.

Öğretmenlerimizin desteği (her konuda olduğu gibi) etkinliklere katılamasak ta miniklerimizin öğrenme coşkusunu ve heyecanlarını bizlere yansıttı. Hazırladığımız kısa video ile bizde sizlere yansıtıyoruz. İYİ İZLEMELER..

Piknik alanında miniklerimiz usta bir şef edasında yiyecekleri kurabiyeleri hazırlarken, Gökçeada Kent Müzesini ziyaret eden miniklerimiz öğrenme merakı içinde öğretmenlerini dinliyor ve duyduklarını bazen tekrarlayarak, bazen de arkadaşına aktararak içselleştiriyordu.

Bize ulaştırılan görüntüleri izlerken ve fotoğraflara bakarken orada olamadığımız için hayıflansak ta miniklerimiz ve öğretmenlerimizi ile onurlandık, gururlandık.

Gerek ailelerimizin gerek ülkemizin geleceğini oluşturan miniklerimizin öğrenme heyecanlarını doğru yönlendirerek geleceğimizi oluşturmada büyük bir rol üstlenen tüm öğretmenlerimize (ilk basamak olması nedeniyle ana okulu öğretmenleri başta olmak üzere) ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. BİZ KENDİLERİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARKEN yaptığımız bu haber ile HARCANAN EMEĞİ VE GÜZELLİĞİ Gökçeadalılar ile paylaşıyor ve sizleri güzel fotoğraflar ile baş başa bırakıyoruz.

Total Page Visits: 348 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: