Güncel

GÖKÇEADALI ÖĞRETMENLER GÜNLERİNİ KUTLADI

“24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle Gökçeada’da düzenlenen etkinliklerde Gökçeadalı Öğretmenler, Başöğretmen ATATÜRK’ün izinde olduklarını bir kez daha kanıtladılar.

Sabah saatlerinde ilk olarak düzenlenen çelenk sunma töreninde Gökçeada Milli Eğitim Müdürü Savaş MURATOĞLU anıta çelenk sunumunu Gökçeadalılar ile birlikte gerçekleştirerek ilk etkinliği tamamladı.

Gün boyu Gökçeada Milli Eğitim Müdürlüğünde ve okullarda kutlamaları kabul eden öğretmenlerimiz saat 16.30 da Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu tarafından düzenlenen etkinlikte Gökçeadalılar ile bir araya geldi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik tüm katılımcılara unutamayacakları anları yaşattı. Gökçeada Burhanettin Kurt Anaokulu Öğretmenlerinin oluşturduğu koro (amatör olduklarını iddia etselerde profesyonellere taş çıkartarak) seslendirdiği parçalar ile hem şehit öğretmenleri andı hem de yaşayan meslektaşlarına mesleklerinin gereğini anımsattılar.

Korodan sonra sahne alan Gökçeada Ortaokulu öğrencileri sundukları oratoryo ile şehir öğretmenlere selam gönderdiler. Sahnelenen gösterileri izleyemeyen okuyucularımız için 25 dakikalık bir video ile belgeledik. Yaşanan güzel anları videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Program sonunda düzenlenen yarışmalarda (Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen yarışmalar) dereceye girenlere ödülleri verildi.

Geleceğimiz olan çocuklarımızın yaşama hazırlanmasında en önemli görevlerden başta geleni üstlenen eğitim ordumuzun başta Başöğretmen ATATÜRK olmak üzere “Öğretmenler Günü” kutlu olsun.

532940cookie-checkGÖKÇEADALI ÖĞRETMENLER GÜNLERİNİ KUTLADI
Total Page Visits: 568 - Today Page Visits: 5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir