EğitimGüncel

GÖKÇEADALI ÖĞRETMENLER YEMEK YARIŞMASINDA

Öğretmenler Günü olan 24 Kasım tarihinin hafta olarak kutlanması kapsamında Gökçeada’da yapılan etkinliklerden bir tanesi de öğretmenler arası yemek yarışması oldu. (Parmaklarınıza dikkat)

Tüm öğretmenlere açık olan yarışmada kendine güvenen 10 öğretmen 5 ayrı ekip olarak mutfağa girdi. Öğretmenler mutfakta hünerlerini sergilerken yemek kokularını alan diğer arkadaşları jüri olarak yemeklerin tadına bakmak için sıraya girmişti.

Kendi günlerini kutlama kapsamında yarışan ekipleri ve yaptıkları yemekleri sizlere tanıtarak devam edelim haberimize.

Hatice EVREN ve Esra ALTIPARMAK bir ekip oluşturarak “Portakallı Kereviz” yemeği ile katıldılar yarışmaya, Eren BEGDE ve Ömer ÇOLAK ekibi Karadeniz usulü “Kapalı Pide” yaptılar yarışmada, Yasemin DURMAZ GEMİCİ ve Ömer KARAKÖSE ekibi “Soslu Kuzu Kebabı” ile renk kattılar yarışmaya, Zafer TEPELİ ve İlyas ALAYLI ekibi soğansız menemen olmaz diyerek “Menemen” yaptılar, Yarışmada rakiplerine zaman avansı vererek biraz geç başlayan Çiğdem ÖZGÜNAYDIN ve Sefa DİNÇFİKİR ekibi ekibi 2 yemekle katıldıkları yarışmada “Piliç Tandır’s” ve “Special Soslu Spagetti” yemeklerini koydular jürinin önüne.

Yemeklerin hepsi güzeldi. Doğal olarak jüri seçim yapamadı. Yemeklerin tekrar yapılarak öğretmen arkadaşlara sunulmasını teşvik amaçlı tümü birinci ilan edilerek bitirildi yemekler. AFİYET OLSUN.

Öğretmenler Günü (Haftası) etkinlikleri yarın yapılacak “Masa Tenisi Turnuvası” final maçları ve Gökçeada ADD tarafından düzenlenen ve Başöğretmen ATATÜRK’ü konu alan tek kişilik gösteri ve konser programı ile devam edecek. Saygı duyduğumuz öğretmenlerimiz için gerçekleşecek tüm etkinlikleri gazetemizden takip edebilirsiniz.

BAŞTA BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK OLMAK ÜZERE TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Total Page Visits: 1243 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir