GüncelYazarlar

GÖKÇEADALI OLMAK.

Gökçeadalı olmak, herhangi bir kahve de yada kafe de akşama kadar pinekleyerek dedikodu yapmakla olmaz. İnsanları iterek ötekileştirerek hiç olmaz. Gökçeadalı olmak için, Alacaksın Bel küreğini yada Çapayı eline ineceksin ovaya, Gökçeada’nın sahip olduğu ılıman Akdeniz ikliminde, Bademli ovasında, Eşelek ovasında veya Şirinköy ovasında hangi mevsimde yaşıyorsan o mevsimde yetişen sebze ve meyveleri yetiştirmek ile olur.

Gökçeadalı olmak için, Hiçbir inanç, siyasi görüş, kültürel veya sosyal farklılık gözetmeden Gökçeada’da mevcut olan Sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik bağları ile birbirine bağlı olan insanların oluşturduğu Barış adası samimiyetine katkıda bulunmalısın.

Büyük T.C. Devletini temsil eden bir makamda atanmış yada seçilmiş olarak bulunuyor iseniz O makamı Gökçeadalılara hizmet getirmek için, Hiçbir ayırım yapmadan tüm Gökçeadalıların hizmetine sunmalısınız. Gökçeada lı olmak için Gökçeada’nın tüm Spor kulüplerine sahip çıkarak, Gökçeadalı gençlerin elinden tutmalı, Gençlerin sorunlarına eğilmelisiniz.

Gökçeadalı olmak, Sorumluluk duygusuna, üretim yaparak ülke ve Gökçeada ekonomisine katkı sağlama gayretlerine, Sevgi, saygı ve hoş görü kültürüne ve Büyük T.C. Devletinin çıkarlarına zarar getirmeden, özgürce düşünerek, fikir üretmek kabiliyetine sahip olmayı gerektirir

Total Page Visits: 963 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir