GÖKÇEADALILAR AÇIKLAMA BEKLİYOR

ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

WAITING FOR ANSWERS

Pandemi nedeniyle yasaklanan etkinlik ve genel kurullar birçok kurum ve kuruluşu zor durumda bıraktı geçtiğimiz 17 ay boyunca. Yasakların gevşemesiyle genel kurullar yapılmaya başlasa da Gökçeada’da 2 kurumdan ses çıkmaması farklı söylentilerin yayılmasına neden oluyor.

Οι αναβολές Γενικών Συνελεύσεων και Εκδηλώσεων λόγω της πανδημίας έβαλαν πολλά ιδρύματα και οργανισμούς σε μια δύσκολη κατάσταση τους τελευταίους 17 μήνες. Παρόλο που οι γενικές συνελεύσεις άρχισαν να διεξάγονται με τη χαλάρωση των απαγορεύσεων, το γεγονός ότι δύο θεσμικά όργανα δεν οργάνωσαν τις Συνελεύσεις τους προκαλεσε τη διάδοση διαφορων φημων.

The postponement of General Assemblies and Events due to the pandemic has put many institutions and organizations in difficulty for the last 17 months. Although the general assemblies began to be held after the relaxation measures, the fact that two institutions did not organize their Assemblies caused the spread of various rumors.

Pandeminin hemen öncesi düştüğü sıkıntılı durum nedeniyle ligden çekilme aşamasına gelen Gökçeadaspor ve Gökçeada Kent Konseyi Gökçeadalıların en çok merak ettiği 2 kurum.

Görevimiz gereği bulunduğumuz her ortamda bize sorulan soruları yeterli bilgi alamadığımız için yanıtlayamıyor ve siz değerli okuyucularımızı bilgilendiremiyoruz.

H ομάδα Gökçeadaspor που αποχώρησε από το πρωτάθλημα λόγω προβληματικής κατάστασης λίγο πριν από την πανδημία και το Kent Konseyi, είναι τα 2 θεσμικά όργανα για τα οποία οι κάτοικοι της Ίμβρου είναι πιο προβληματισμένοι.

Δυστυχώς δεν έχουμε πολλές πληροφορίες για να σας ενημερώσουμε με ακρίβεια.

Gökçeadaspor which came to the stage of withdrawing from the league due to troubled situation before the pandemic, and the Kent Konseyi, are the 2 institutions that residents are most curious about.

We would love to enlighten all of you with answers, but unfortunately we do not have enough information.

Her iki kurum yetkililerinden de tatmin edici bilgi alamadığımız için de buradan soruyoruz. Gökçeadalıların onur ve gururu olan Gökçeadaspor ve STK’ların sesi olması gereken Gökçeada Kent Konseyi yetkilileri GÖKÇEADALILAR SİZDEN BİR AÇIKLAMA BEKLİYOR.

Gökçeada’nın olmazsa olmazı bu 2 kurum adına yapılacak açıklamaları Gökçeadalılara yapmak mecburiyetindesiniz. Sorulan soruları 3 maymunu oynayarak geçiştiremezsiniz. İnanmak istemesek de ortalıkta dolaşan söylentiler Gökçeada’ya zarar veriyor.

Οι πολίτες περιμένουν απο τη διεύθυνση τόσο της Gökçeadaspor όσο και απο τον Σύνδεσμο ΜΚΟ της Ίμβρου (Kent Konseyi) μια ενημέρωση για την όλη κατάσταση.

Και οι Δύο οργανώσεις ειναι σημαντικές και απαραίτητες για τον νησί. Δυστυχώς δεν είναι καιρός να σφυρίζουμε αδιαφορα και δυστυχώς οι φήμες μόνο κακό κάνουν.

Citizens are waiting for an update from both the management of Gökçeadaspor and the NGO Association of Imroz (Kent Konseyi).
Both organizations are important and necessary for the island. Unfortunately this is not the time for being invisible because rumors only do harm.

“Doğrular açıklanmadıkça yalanlar gerçek olarak algılanmaya başlar” sözü bahsi geçen 2 kurum için gerçek olmaya başladı. Ulaşabildiğimiz yetkililerin hiç bir şey bilmediklerini söylemeleri ve ulaşamadığımız yetkililerin de kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama yapmamaları durumu daha da vahim bir hale getiriyor.

Υπάρχει μια φράση που λέει πως “όταν δεν ακουστεί η Αλήθεια, τότε ως αλήθεια εικάζεται το ψέμα”. Το γεγονός ότι οι αρχές στις οποίες μπορέσαμε να προσεγγίσουμε λένε ότι δεν γνωρίζουν τίποτα και ότι οι αρχές στις οποίες δεν μπορέσαμε να φτάσουμε δεν κάνουν δηλώσεις καθιστά την κατάσταση ακόμη πιο δραματική.

There is a phrase that says “when the Truth is not heard, then the Lie is presumed to be Τrue”. The fact that the authorities we were able to reach say no comment and the authorities we could not reach make no statements makes all this even more dramatic.

İster gazetemiz aracılığıyla, ister farklı bir mecrada yapılacak açıklama ile bu konularda kamuoyu zaman geçirmeden bilgilendirilmeli. Kağıt üzerinde de olsa hala görevde görünenlerin Gökçeadalılara açıklama yaparak durumu anlatmaları kendilerine oy verenlere karşı SORUMLULUKLARI GEREĞİDİR VE ACİLEN YAPILMALIDIR. (Bu konularda yapılacak sözlü ya da yazılı her açıklamaya sayfalarımız açıktır.)  

Το κοινό πρέπει να ενημερώνεται χωρίς καθυστέρηση για αυτά τα ζητήματα. Όσοι είναι ακόμη σε υπηρεσία (έστω και τυπικά) θα πρέπει να εξηγήσουν την κατάσταση κάνοντας μια δήλωση, είναι δική τους ευθύνη έναντι εκείνων που τους ψήφισαν, ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ. (Οι σελίδες μας είναι ανοιχτές σε οποιαδήποτε προφορική ή γραπτή δήλωση σχετικά με αυτά τα θέματα.)

The public must be informed of these issues without delay. Those who are still in service should explain the situation by making a statement, it is their responsibility to those who voted for them, AND IT MUST BE DONE IMMEDIATELY. (Our Social Media are open to any statement on these matters.)

Total Page Visits: 67 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: