GÖKÇEADALILAR AVCILIK KONUSUNU TARTIŞTI

Geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan avcıların birbirini vurması olayının ardından avcılık ile ilgili sosyal medyada oluşan yoğun tepkiler ile ilgili Gökçeada Avcılar Derneğinin talebi üzerine Gökçeada Kaymakamlığı tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında Gökçeadalılar avcılık konusunu tartıştılar.

Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU tarafından yönetilen toplantıda ilk olarak Ender bey konu ile ilgili bir açıklama yaparak av konusunda adamızda hiç bir kurumun yetkisinin bulunmadığı ancak tavsiye kararının alınabileceğini belirtti.

Yaşanan olaydan bir ders çıkartılarak gerekli önlemlerin alınmasını belirten katılımcılar, çoğunluk olarak av yasağını desteklese de ada dışında verilecek kararlara birlikte hareket ederek tepki gösterilmesi gerekliliğine vurgu yaptılar.

Kara avcılığı yanı sıra deniz avcılığının da önemli sorunlara yol açtığı konusunda da görüş bildiren toplantının tamamını katılamayanlar için görüntüledik. Görüntülerimizi 3 parça halinde sizlere sunuyoruz. İYİ İZLEMELER..

GÖKÇEADALILARIN BİRLİKTE HAREKET EDEREK BU VE BENZERİ SORUNLARI KOLAYLIKLA ÇÖZÜME KAVUŞTURABİLECEĞİ DÜŞÜNCESİ VE ARZUSUNDAYIZ.

Total Page Visits: 469 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: