GÖKÇEADALILAR DAN LİYAKATE SAYGI

Görevini layıkıyla ve sahip oldukları liyakatle yapanlar yıllar geçse de unutulmaz, saygıyla yad edilir. Geçtiğimiz günlerde Hakka yürüyen Hasan DOĞAN (2005-2013 yıları arası Gökçeada İlçe Tarım Müdürü) Gökçeadalıları derinden sarstı. Birçok Gökçeadalı üzüntüsünü sosyal medyada paylaşarak Hasan DOĞAN’a rahmet diledi.

Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğü bugün Hasan DOĞAN anısına Gökçeadalılara ikramda bulunarak liyakati ile adamızda iz bırakan eski müdürlerinin ruhuna Fatiha okunmasını (bir kez daha) sağladı.

Hasan DOĞAN ismini duyan Gökçeadalılar (özellikle görev yaptığı dönemde kendisini tanıyanlar) Cumhuriyet Meydanında bir araya gelerek kendisine rahmet okudu.

Hasan DOĞAN anısına verilen ikrama katılan bazı Gökçeadalılara (kendisini çok yakından tanıyan birkaç isime) mikrofonu uzatarak düşüncelerini aldık. Liyakatle yapılan görevin yıllar geçse de unutulmayacağını gösteren anlatımları videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

İkram sonrası Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğü gazetemiz aracılığıyla yaptığı açıklama ile Hasan DOĞAN’ı ve yaptıkları hakkında (neden Gökçeada’nın unutulmazı arasına girdiğini) Gökçeadalıları bilgilendirdi. Açıklamanın tam metnini aşağıda okuyabilirsiniz.

“2005-2013 yılları arasında Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğü görevini yapan merhum Hasan DOĞAN’ın anısı ve hayrına Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğü’nün koordinesi ve ilçemiz hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile 28 Temmuz 2022 tarihi 12:30-14:00 saatleri arasında İlçe Meydanında “Hayır Yemeği” organizasyonu düzenlenmiştir.

          Merhum Hasan DOĞAN Bey evli ve bir kız çocuğu sahibidir.

İlçemizde görev yaptığı süreç boyunca ada tarımına kendisi ve ekibi büyük katkılar sağlamıştır.

          Gökçeada’nın “Organik Ada ve Organik Tarımın Merkezi ” haline gelebilmesi için uzun yıllar emek vererek, kurumsal anlamda tüm üreticilerimize dokunmuştur; Organik Tarım konularında hâlihazırda İlçe Tarım Müdürlüğü’nce yürütülen projelerin birçoğu kendisinin görev yaptığı dönemlerde uygulamaya alınmıştır.

          İlçemizden ayrıldıktan sonra da Gökçeada ile bağını kopartmamış, ara ara ziyaretlerde bulunup, gerek üretici, gerekse kurumsal anlamda tecrübelerinden fayda sağlanılmıştır.

          Merhuma Allahtan rahmet dileriz, ailesinin, sevenlerinin ve Tarım camiasının başı sağ olsun.”

Kendisini yakından tanıma fırsatımız olmasa da 9 yıldır kendisi hakkında adalılardan (kendisini yakından tanıyanlardan) dinlediklerimiz ve bugün kendisi için yapılan ikram etkinliğinde gördüklerimiz Hasan DOĞAN’ı fazlası ile anlamamıza yardımcı oldu. Gökçeada’ya bıraktığı iz (görev yaptığı her yerde bıraktığına inandığımız iz) yıllar geçse de unutulmayacak. Her ölümün zamansız olduğu düşüncesi ile Hasan DOĞAN’ın aramızdan zamansız ayrıldığını biliyor ve kendisine rahmet dilerken acılı ailesi ve görev arkadaşlarına baş sağlığı diliyoruz. TOPRAĞIN BOL OLSUN HASAN DOĞAN.

Total Page Visits: 342 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: