Güncel

GÖKÇEADALILAR SAĞLIKÇILARA TEŞEKKÜR YARIŞINDA

Gökçeadalılar Gökçeada Sağlık Müdürü ve Gökçeada Devlet hastanesi Başhekimi Özlem ÇIRPAN başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkür yarışına katıldılar.

İsimlerinin anılmasına gerek bile duymayan Gökçeadalılar sağlık çalışanlarına küçükte olsa bir ikramda bulunarak onların motivasyonuna katkı sunuyorlar.

Bu gün Gökçeada’nın sesi olarak bizim de tanık olduğumuz bir ikram anını belgeledik. Yine isminin anılmasına sıcak bakmayan bir Gökçeadalı yaptığı ZÜBCA tatlısını Gökçeada Sağlık Müdürü ve Gökçeada Devlet hastanesi Başhekimi Özlem ÇIRPAN’a teslim ederek sağlıkçılar ile paylaştı.

Daha önce ismini duymadığımız tatlının hangi yöreye ait olduğunu sorumuza aldığımız yanıt ise ülkemizin çok kültürlülüğüne vurgu oldu. Çünkü tatlı Balkanlarda yaşayan Pomaklar’a ait pekmezle yapılan bir tatlının Ermeni kültürüne ait bir tatlı ile Anadolu topraklarında bir araya gelerek yeniden yorumlanması olarak anlatıldı bize tatlı. Google üzerinden yaptığımız araştırmada izini bulamasak ta tatlının görüntüsü iştah açıcı idi.

SAĞLIKÇILARIMIZ İÇİN ZAMAN AYIRIP EMEK HARCAYARAK ELLERE SAYGI VE TEŞEKKÜRLER. TÜM SAĞLIKÇILARIMIZA AFİYET OLSUN.

Total Page Visits: 779 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir