GÖKÇEADALILARIN “EVDE KAL”MAMA GEREKÇESİ KALMADI

Tüm ülkede olduğu gibi Gökçeada’da da VEFA Sosyal Destek Grubu 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evde kalması için gereken hizmet organizasyonu tam kapasite hizmete başladı. Bu hizmete Gökçeada Belediyesinin evde kalma sözü verenlere vaad ettiği film izleme platformu da eklenince 65 yaş üstü vatandaşlarımızın dışarı çıkma gerekçelerini tamamen ortadan kaldırdı.

Gökçeada “VEFA Sosyal Destek Grubu” organizasyonunu kısa sürede tamamlayarak hizmet vermeye başladı.

Gökçeada Kaymakamlığı bünyesinde organizasyonun yapılması için Gökçeada Sosyal Dayanışma Vakfına verilen iletişim ve koordine görevi bileşen kurumlar ile 24 saat geçmeden gelen talepleri karşılamaya başladı.

Sosyal dayanışma Vakfı ile birlikte Gökçeada Belediyesi, Gökçeada Emniyet Müdürlüğü, Gökçeada Jandarma Komutanlığı, Gökçeada İlçe Özel İdare Müdürlüğü, Gökçeada Sağlık Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, mahalle ve köy muhtarları ve ihtiyaç duyulduğunda adada bulunan tüm kurumların bileşeni olduğu “Gökçeada VEFA Sosyal Destek Grubu” 9 araç ve 18 personel ile dün geceden itibaren ada genelinde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı.

Hizmetten yararlanmak isteyen 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız 0286 887 37 79 nolu telefonun yanı sıra 112, 155 ve 156 nolu telefonlar ile de talepte bulunabilir.

“Gökçeada’nın Sesi” olarak edindiğimiz bilgilere göre adamızda 1596 adet 65 yaş üstü vatandaşımızın yanı sıra 921 adet kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşımız mevcut. Bu vatandaşlarımızın bir kısmının evinde kendilerine yardımcı olabilecek aile bireyleri olduğu için VEFA Destek Grubuna ihtiyaç duymadan günlük yaşamlarını evde kalarak sürdürebilir.

Hazırlanan son listelere göre ada genelinde 344 vatandaşımız evde kalabilmek (yasağı delmemek ) için desteğe ihtiyaç duyuyor.

Verilen/verilecek hizmet ile ilgili bilinmesi gerekenleri ve yaşanabilecek sıkıntılar konusunda siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek için iletişim ve koordine görevini üstlenen Gökçeada Sosyal Dayanışma Vakıf Müdürlüğünü ziyaret ettik.

Ziyaretimiz esnasında gelen bir talebi karşılamak için hazır olan ekip ile birlikte giderek rahatsızlığı için kullandığı ilacı biten bir ablamızın ilaçlarını eczaneden alınıp Şirinköy’deki evine götürüp teslim edilmesine tanıklık ettik.

Ziyaretimizden sonra VEFA Destek Grubunun hizmet detaylarını sorduk. Aldığımız bilgilere göre Evde kalarak pandemik hastalığa karşı destek olması gereken 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçları (Temel gıda alışverişi, ilaç ve benzeri ihtiyaçları, fatura ödemeleri, kurumlara yapılacak başvuru vb. işlemleri) karşılanacak. Destek için verilebilecek hizmetler konusunda öngöremediğimiz tüm ihtiyaçlarınız için Gökçeada Sosyal Dayanışma Vakıf telefonunu arayarak özel durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gökçeada VEFA Destek Grubunun çalışmalarını izlerken dikkatimizi çeken bir güzelliği de siz değerli okuyucularımız ile paylaşmak istiyorum. Özellikle temel ihtiyaç malzemelerinde talepleriniz sizin istediğiniz iş yerlerinden sağlanıyor. Talebiniz doğrultusunda ihtiyaç malzemeleriniz farklı iş yerlerinden alınarak fiş veya faturası ile size ulaştırılıyor. tek sıkıntı ödemeyi POS cihazı ile yapamıyorsunuz.

Sizlere hizmet için 7/24 görev yapan VEFA Destek Grubu çalışanlarının sizlerden tek talebi verdikleri hizmetin aksamaması için evinizde hizmetinizi karşılayabilecek uygun bir kişi bulunuyorsa ekipleri meşgul etmeyerek ihtiyacı olanlara daha hızlı hizmet verilmesine olanak sağlamak. Takdir edersiniz ki 9 araç ve 18 personelden oluşan ekip gece gündüz demeden ve köyler dahil tüm Gökçeada’ya hizmet getiriyor. Bu gün tanık olduğumuz Şirinköy haricinde merkez hariç Zeytinliköy, Tepeköy, Kaleköy ve Yeni Bademli köylerine ekip çıkarıldı.

KENDİN İÇİN, AİLEN İÇİN, YAKINLARIN İÇİN, GÖKÇEADA İÇİN, ÜLKEMİZ İÇİN EVDE KAL…

Total Page Visits: 541 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: