GÖKÇEADALIM, KİTAP OKUYUN…

1480 Yılından kalma el yapımı bir kitap da giriş cümlesi şöyle; ”Okumak insanı bin bir gözlü yapar” diye yazıyor. Okumak insanın ufkunu açar, olaylara daha sağlıklı bir şekilde yaklaşır. Her okuduğu kitap bilgi dağarcığının gelişmesine yardımcı olur, kişiyi bilgi açısından zenginleştirir. Bilgi sahibi olan kişinin fikir sahibi olacağını rahmetli araştırmacı yazar Uğur Mumcu zaten söylemişti, hatırlarsınız değil mi? Zaten Konfüçyüs de ne diyordu okumayı bilirsen her insanın bir kitap olduğunu göreceksin!           

”İyi kitap okumak, geçmiş yüzyılların en iyi insanlarıyla sohbet etmek gibidir” derler. Okumak insanı bilgi sahibi yapar, olgunlaştırır, alçak gönüllü yapar. Kibirli hiçbir zaman olmaz. Biliyoruz ki kibirli kişi dağın zirvesindeki adam gibidir. Orada durup aşağıdakileri küçük görür. Bilmiyor ki aşağıdaki insanlar da onu küçük görüyor. Bu tür insanlarla yaşadığımız süre içinde çokça her zaman karşılaşmaktayız.           

Hayatı dolu yaşamak, geleceği anlamak, yaşamı sorgulamak, geçmişi öğrenmek, bilgi almak,dilimizi korumak, zihnimizi korumak, dünyayı keşfetmek ve doğru kararlar verebilmek için KİTAP OKUYUN.           

Değerli okuyucularım, şu sıralar İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hizmete açmış olduğu e-kitapçısını kısa sürede 250.000 kişi ziyaret etmiş olup 30.000’i aşkın kitap satışı gerçekleştirmiş bulunmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 5.000’e yakın yayın evinden tedarik ettiği kitapları%70’e varan indirimlerle tüm Türkiye’ye satıyor. 5 Tl.-10 Tl.’ye sattığı kitaplar var ve kapış kapış satılıyor. Türkiye’nin en kaliteli yayın evlerinin hepsi orada. Hangi yayın evleri var derseniz sayalım;İş Bankası, Yapı Kredi, Bilgi, Can, İletişim, Ayrıntı, Remzi, İnkilap Yayın evleri ve daha niceleri. Hem kütüphanemizi zenginleştirmek, hem de sevdiklerimize yaklaşan yeni yıl kutlamalarında okumaları dileğiyle kitap hediye etmek çok şık olacaktır.           

Henüz ziyaret etmediyseniz eğer, ”İstanbul Kitapçısı”nın  websitesi   istanbulkitapcisi.com/En iyi arkadaşınız kitaplarla birlikte olmanız dileğiyle. Sağlıcakla kalın.

Total Page Visits: 193 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: