Güncel

GÖKÇEADA’NIN CENNET ANNESİ SERTİFİKASINI ALDI

İçişleri Bakanlığı VEFA Destek Grupları ile tespit edilen 81 ilde 100 yaşını aşmış 5.529 Anne için “Anneler Günü” hediyesi olarak kurulan “Cennet Anneleri Hatıra Ormanı”nda ilçemizin “Cennet Anne”si Paraskevi MANYA kendisi için dikilen fidanın sertifikasını Anafartalar Orman İşletme Müdürü Yücel MARTİN’in elinden aldı.


İçişleri Bakanlığı COVİD19 sürecinde 65 yaş üstü vatandaşlara hizmet kapsamında oluşturulan VEFA Destek Grupları ile 81 ilde 100 yaşını aşmış 5.529 anneyi tespit ederek Anneler Günü hediyesi olarak bir jest yapmak için kolları sıvadı.

Orman genel Müdürlüğü ile işbirliği içinde 5.529 anne için Sakarya ili Adapazarı İlçesi Karaman Mahallesinde 30 dönümlük bir alanda “Cennet Anneleri Hatıra Ormanı” oluşturdu. Belirlenen alana 5.529 adet karaçam fidanı dikerek her bir fidanı 100 yaşını aşmış annelerin adına sertifikalandırdı.

Çanakkale ilimizde yaşayan 26 adet “Cennet Anne”miz için Vali Orhan TAVLI tarafından imzalanan sertifikalar Orman Bölge Müdürlükleri aracılığıyla “Cennet Anne”lerine ulaştırıldı.

Anafartalar Orman İşletme Müdürlüğü sınırları (3 ilçenin sınırları -Eceabat, Gelibolu ve Gökçeada) içinde yaşayan 5 “Cennet Anne”sinin sertifikalarını vermekte yeni oluşturulan (Nisan Ayı içerisinde) Anafartalar Orman İşletme Müdürü Yücel MARTİN’e nasip oldu.

Gökçeada’nın “Cennet Anne”si Paraskevi MANYA’nın sertifikasını vermek için bu gün adamıza gelen Anafartalar Orman İşletme Müdürü Yücel MARTİN beraberinde Gökçeada Orman İşletme Şefi Kerime SEZGİN ve Zeytinliköy Muhtarı Efstratios ZUNİ ile birlikte “Cennet Anne”mizi ziyaret etti.

101 yaşındaki “Cennet Anne”mize kendisi için dikilen fidanın sertifikasını sunan Anafartalar Orman İşletme Müdürü Yücel MARTİN aileye de bir ihtiyaçları olup olmadığını sorduktan sonra kurum ziyaretlerini yapmak için köyden ayrıldı.

Gençliğinde ATATÜRK’e de hizmet etmiş (ATATÜRK’ün kendisine bahşiş olarak verdiği altını yüzük yaparak hala parmağında taşıyan) Paraskevi MANYA Annemize Gökçeadalılar olarak SAĞLIK VE MUTLULUK DİLİYORUZ.


Total Page Visits: 1100 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: