GüncelYazarlar

GÖKÇEADA’NIN SAĞLIK SORUNLARI

 Teknik yönden yetersiz, Depreme karşı dayanıklılık riski rapor ile belirlenmiş bina içerisinde yine yetersiz alet ve ekipmanlar ile biz Gökçeadalılar ile son derece hassas ilgilenerek kişisel insanlık anlayışları içerisinde şahsi özel fedakârlıkları ile hizmet veren başta Hastane başhekimi olmak üzere tüm Gökçeada Devlet Hastanesi personeline sonsuz teşekkür etmekteyim.

 Gökçeada da yaşayan bizler, Ülkemizi ve vatanımızı severek, T.C. Devletine sonsuz güvenerek ve Gökçeada’yı sevdiğimiz için Gökçeada da yaşamaktayız.

Gökçeada gibi güzel bir coğrafya da ve sağlıklı bir iklim de nefes alarak yaşamanın bedelleri olduğuna inanarak ve Ada da yaşamın zorluklarına katlanarak yaşamaktayız.

Ancak, Sağlıkta Eski bakanlardan Recep AKDAĞ Bey sayesinde cağ atlamış bir bakanlığın Gökçeada da modern bir inşaat başlatılmış olup, yaklaşık 6 aydır Hasta hane binası inşaat durdurulmuş bulunmaktadır. Yetkililerin tam olarak kesin ve doğru cevap vermemesine rağmen ufukta Hasta hane inşaatının en erken 2 yıldan önce başlamayacağı Gökçeada da yaşayan bizlerde toplumsal inancı oluşmuştur.

 Çocuk Doktoru, Kalp damar cerrahi Doktoru, acil ameliyatlar için hariciyeci cerrah branşlarında dahi doktor bulunmamaktadır.

Önceki yıllarda acil ve önemli vakaların Çanakkale de bulunan tam teşekküllü bir hasta haneye anında nakil edilebilmesi için Sağlık bakanlığı özel bir şirketten Ambulans helikopteri kiralamakta idi, Sözleşmesi sona eren helikopter kiralama işleminin yaklaşık 6 aydan beri yapılmadığını üzüntü ile kamuoyundaki söylentilerden öğrenmiş bulunmaktayız.

Biz Gökçeada da yaşayan insanların Sağlık sorunlarının acilen çözülmesi için;

AKPARTİ Grup başkanı ve Çanakkale Milletvekilimiz sayın Bülent TURAN beyden ve  Sağlık bakanlığı yetkililerinden  Şu önlemlerin acilen alınmasını istirham etmekteyiz.

 1 – Hastane inşaatının biran önce başlatılmasını.

 2 – Ambulans helikopteri ihalesinin Biran önce yeniden yapılmasını.

 3 – Gökçeada Devlet Hasta hanesinde görevde bulunmayan; Çocuk Doktoru, Kalp damar cerrahi Doktoru, acil ameliyatlar için hariciyeci cerrah branşlarında doktorların atamasının bir an önce yapılmasını istirham etmekteyiz.

GÖKÇEADA KENT KONSEYİ BAŞKANI

Muharrem SERTTAŞ

Total Page Visits: 737 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir