GÖKÇEADA’NIN SESİNİ DÜNYA DUYACAK

Gökçeada’nın Sesine katılarak güç veren ailemizin yeni üyeleri ile “Gökçeada’nın Sesi”ni tüm dünya duyacak. Önceki yazımızda sizlere tanıttığımız ve yazdığı yazı ile dikkat çeken Ayfer ÖZDEMİR’den sonra ailemize bir kadın üyemiz daha katıldı.

Bugün yayınladığımız haberde ismini gördüğünüz Violeta AYAS’da “Gökçeada’nın Sesi”nin olabildiğince geniş çevrelerde duyulması için bizlere yoldaşlık edecek. Gönüllü olarak aramıza katılan Violeta AYAS arkadaşımız yetenekleri ile sesimize güç katacak ve adamızın tüm dünyada tanınmasına destek olacak.

Şimdilik yapılan haberleri Türkçe dışında Rumca ve İngilizce olarak ta yayınlamak için gereken çevirileri yapacak olan arkadaşımız ilerleyen süreçte adamızın sesinin daha gür çıkması için yeteneklerini kullanacak.

Hepiniz kim bu arkadaşımız diye merak ediyorsunuz. Biz de kendisine kendisini tanıtması talebimizi ilettik sizler için. “Ben Violeta AYAS, 1984 e Yunanistan da doğdum. İngiltere de Arkeoloji ve Yunanistan da Sosyal Teoloji okudum. 2010 yılından beri Türkiye’de yasıyorum. Adaya Haziran 2020 tarihinde geldim. Evliyim ve 2 çocuğum var. 2018 tarihinden beri İstanbul’da değişik faaliyetlerle Türkiye’ye mensup farklı kültürlerin arasında diyaloğu canlı tutmaya çalışıyorum. İmroz benim için kırık bir kültür mozaiktir, ve bu mozaikte farklı insanların desteği ile hep beraber, yan yana, el ele yürüyeceğiz. Bu güzel yürüyüşte bulunmak ve katkı sunmak için aranızdayım” diyerek anlattı kendisine.

2013 yılında Adem AYAS ile evlenen Violeta AYAS aile yaşamında da farklı kültürlerin bir arada yaşaması ve birlikte yürümesi olgusunu başarmış olduğu gerçeği ile aramızda.

ARAMIZA HOŞ GELDİN VİOLETA. SAYENDE SESİMİZ DAHA GÜR ÇIKACAK.

Total Page Visits: 382 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: