GüncelYazarlar

GÖKÇEADA’NIN SOSYAL YAPISI

Gökçeada’da yaşamak tan mutluyum, huzurluyum. Çünkü Gökçeadalılar çok güzel insanlar. Ege denizinin sıcaklığı gibi insanları da çok sıcak. Kuzey ege de konuşlanmış olan adamızda her inançtan, her etnik kökenden ve her kültürden oluşan renkli sosyal yapıyı oluşturan, yürekleri sevgi dolu insanlar yaşamakta.

Gökçeada da yaşayan herkesin bu sosyal yapıyı oluşturan kompozisyonu okumasını elbette beklemek doğru değil. Bu kompozisyonu okuyabilen veya okumayan herkesin bu güzel hayatın yaşanmasına katkıda bulunduğu bir gerçektir. Ancak Seçilmiş veya atanmış her yöneticinin ve üst düzey bürokratın bu sosyal yapının oluşturduğu kompozisyonu okuyabilecek kapasitede bilgi birikimine ve hayat deneyimlerine sahip olması gerekmektedir. Aksi olunca Bütün Anadolu ya örnek teşkil eden barış ve huzur ortamının bozulması riski oluşur.

Gökçeada’da yaşayan herkes gibi Seçilmiş ve atanmış yöneticilerin de adamızdaki mevcut olan huzurun devam etmesine katkı sağlamalarını beklemekteyiz. Bu huzurlu ortamın uzun vadeli devam etmesini sağlamak için gençlerimize sahip çıkmak zorundayız. Gençlerimize sahip çıkmak için; adamızdaki spor kulüplerine maddi veya manevi yönden destek olmalıyız. Gençlerimizin internet kafelere yönelmelerini önlemek, zararlı alışkanlıklardan alıkoymak için onları spor sahaları ile müzik ve sanatsal alanlara yönlendirmeliyiz.

Total Page Visits: 835 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: