GüncelSpor

GÖKÇEADASPOR DARDANEL’E SAHAYI DAR ETTİ AMA…

Sezonun ilk maçında karşı karşıya gelen Çanakkale Dardanel ve Gökçeadaspor maçında Çanakkale Dardanel Gökçeadaspor’u futbolu ile değil şansı (zemin, rüzgar ve direklerin desteği) ile 3-2 mağlup etti.

Sabah erken saatlerde bir araya gelen Gökçeadaspor kafilesi Başkan Selim GÜLSÜN ile birlikte kahvaltı ederek 11:00 gemisi ile Çanakkale’ye hareket etti. Sezonun ilk maçında takıma destek amacı ile “Gökçeada’nın Sesi” olarak bizde kafilede yerimizi aldık.

Maça yarım saat kala stada ulaşan kafile hazırlıklarını tamamlayıp sahaya çıktı. Doğal çim ve bir çok yerinde küçük çukurların oluştuğu 18 Mart Stadı oyuncularımızı daha ilk dakikalardan itibaren olumsuz etkileyince rakip yoğun rüzgarı da arkasına alarak çok geçmeden (ofsayt olup olmadığı tartışılır bir gol ile) golü buldu ve öne geçti.

Golün şokunu atlatamadan rüzgar topa bir şampiyonlar ligi futbolcusunun yaptıramadığını yaptırınca skor 2-0 oldu.

Sahaya İsmail YAVAŞCA, Oğuzhan AŞÇI, Savaş KURT, Mikail AKBULUT (Utku YURDAKUL), Hakan İŞLİ, Batuhan ASLAN (Erhan ÖZDEMİR), Hüseyin ALAGAN, Mert KOCAOĞLU (Serdar TAMAÇ), Emre ALTAY, Barış AKSU ve İlhan GÜRLER onbiri ile çıkan Gökçeadaspor biraz bocalasa da teslim olmayı aklına getirmedi.

Dardanel Sporu ve rüzgarı karşısına alan futbolcularımız organize bir atak ile Hakan İŞLİ’nin ayağından bir gol bularak durumu 2-1’e getirmiş ve bu maç böyle bitmez sinyalini vermişti rakibe ve izleyicilere..

İlk yarı bitmeden yaşanan bir şanssız an (topun bozuk zeminde yere çarparak kalecimizi kontirpiyede bırakması) durumu 3-1 yapmış ve ilk devre bu sonuçla bitmişti.

İlk yarı 3-1 önde olsa da Gökçeadaspor’un gücünü gören Dardanel 2nci yarı futbol oynamayı bırakıp zaman kazanmaya ve sert oynamaya başlamıştı. Verilmeyen sarı kartlar verilenleri katlamış ve oyunun sürekli kesilmesinden dolayı futbolcular olumsuz etkilenmişti. Her nedense 2nci sarı kartlar bir türlü çıkmıyordu.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen son dakikalara girilirken İlhan GÜRLER ile Gökçeadaspor durumu 3-2 yapmıştı. Hiç olmazsa 1 puan ile emeğimizin karşılığını alalım düşüncesi ile bastıran takımımıza bu kez de direkler engel olmuştu. Videomuzda da izleyebileceğiniz gibi şutlar direklerde patlıyordu.

Maçın bitmesine dakikalar kala hakem de dayanamayarak bir oyuncuya (kasap mı desek) 2nci sarı kartı çıkarmış ve Dardanel 10 kişi kalmıştı.

Çok daha erken dakikalarda çıkması gereken kart ile 10 kişi kalan Dardanel Sporlu oyuncular paniklemiş kendilerini attıkları çimlerden kalkmamaya başlamıştı. Maçın en ilginç karesi ise son saniyelerde yaşandı. 5 dakika uzatma gösteren hakem 15 saniye geçmeden bir pozisyonda yere yatan rakip kalecinin yaklaşık 3 dakika sonrası ayağa kalkmasından 1 dakika sonra oyunu bitirmesi herkesi şaşırtsa da yapacak bir şey kalmamıştı.

Kendilerine güvenli güzel oyunları ile sezona başlayan futbolcularımıza teşekkür ediyor ve…

HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YENSEN DE YENİLSEN DE GÖKÇEADA YANINDA GÖKÇEADASPOR..

Total Page Visits: 765 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: